Intelektualinis lavinimasis yra svarbus veiksnys kiekvieno žmogus gyvenime. Žmonės skaito įvairią literatūrą, lanko įvairius seminarus, mokosi, bendrauja su sėkmingais ir daug pasiekusiais asmenimis.   

REKLAMA

Visa tai jiems padeda būti lankstesniems ir praplėsti akiratį. Žmogus deda pastangas ir stengiasi tobulėti.   

Be abejo, kiekvienas žmogus yra pajėgus lavintis ir tobulėti. Tačiau žinių troškimą gali sunaikinti iš pirmo žvilgsnio paprasti veiksniai.  

Daugiafunkcinis darbas 

REKLAMA

Žmogus yra priverstas pereiti nuo vienos užduoties prie kitos, jis blaškosi, negali susitelkti į vieną sritį. Visa tai turi įtakos ne tik jo fizinei būklei.   

Žmogus praranda nepaprastai daug energijos, jam darosi sunku susikaupti, o tai eikvoja jo vidinius resursus. Pamažu bus sunku padaryti kažką net labai paprasto.  

Laidų žiūrėjimas   

Egzistuoja mokslinės laidos, kurias žiūrėti naudinga ir reikalinga. Tačiau įvairūs realybės šou gali tik sumažinti intelekto lygį. Jie lengvai suvokiami, juos stebint smegenys nedirba.   

REKLAMA

Pamažu darosi vis sunkiau susikaupti ir atsakingai dirbti.  

Paros režimo pokyčiai   

REKLAMA

intelektu

Rutinos nebūvimas gali veikti neigiamai, tačiau tai nereiškia, kad reikia atsisakyti kelionių į kitas šalis, kurios, beje, taip pat ugdo žmogų. Blogai, jei žmogus nesugeba planuoti laiko, dažnai keičia dienos režimą.   

REKLAMA

Tokiu atveju hipokampe susidaro mažiau neutronų, o tai neigiamai veikia smegenų darbą, ir lėtina žmogaus mąstymą.   

Kramtomoji guma   

REKLAMA

Šis veiksnys gali pasirodyti netikėtas, bet vis tiek turi įtakos protiniams gebėjimams. Anksčiau buvo manoma, kad kramtant gumą geriau dirba smegenys, nes į jas veržiasi kraujas. Tačiau iš tikrųjų tai toli gražu ne tiesa.   

REKLAMA

Kramtant gumą tenka blaškytis, žmogus negali susikoncentruoti ties užduotimis. Dėl to sulėtėja psichiniai procesai. Jei dažnai kramtote gumą, sunku greitai galvoti.   

Taigi, iš pirmo žvilgsnio paprasti veiksniai gali neigiamai paveikti smegenis bei jų veiklą. Jei nekreipsite dėmesio į asmeninį lavėjimą, pamažu smegenys „užmigs“. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].