Plaukų slinkimo priežasčių gali būti labai daug. Kartais plaukų slinkimo priežastys yra gana akivaizdžios, tačiau apie jas nė nesusimąstoma.

REKLAMA

Jei pastebite, kad šukuojant plaukus ant šepečio lieka vis daugiau plaukų, vertėtų susimąstyti, kodėl taip nutiko. Ekspertai įvardino 4 plaukų slinkimo priežastis, apie kurias nežinojote.

REKLAMA

1. Vegetarizmas

Perėjimas prie vegetariškos dietos gali sukelti plaukų slinkimą.

REKLAMA

Įdomu tai, kad plaukuose 97% baltymų. Jei jūsų mitybos racione yra per mažai baltymų, gali pablogėti jūsų plaukų būklė. Jei perėję prie vegetariškos mitybos pastebėjote, kad ėmė slinkti plaukai, reikėtų įvertinti, ar su maistu gaunate pakankamą baltymų kiekį.

2. Per dažnai keičiama šukuosena

REKLAMA

Kaip dažnai keičiate šukuosenas, tiesinate ir garbanojate plaukus? Jei tą darote ganėtinai dažnai, plaukai išsausėja, tampa silpni ir trapūs.

Taigi, nieko keisto, kad ant šepečio lieka kur kas daugiau plaukų nei anksčiau. Vertėtų leisti plaukams šiek tiek atsigauti ir rūpintis tinkamu plaukų drėkinimu.

REKLAMA

3. Androgeninė alopecija

REKLAMA

Dėl padidėjusio androgenų aktyvumo sutrinka plaukų augimo ciklas. Dėl to plaukų stiebas plonėja ir trumpėja, todėl plaukai kur kas lengviau iškrenta.

Deja, tokioje situacijoje nepakanka tiesiog pakeisti plaukų priežiūros priemones. Geriausių rezultatų pasieksite tik tada, jei kreipsitės į specialistus.

REKLAMA

4. Tam tikrų vaistų vartojimas

Tam tikrų vaistų vartojimas gali turėti įtakos plaukų slinkimui. Tokį šalutinį poveikį gali sukelti kai kurie antidepresantai ir antikoaguliantai.

REKLAMA

Jei pakeitėte vaistus ir netrukus pastebėjote, kad ėmė slinkti plaukai, vertėtų pasiteirauti gydytojo, ar toks yra galimas šalutinis vaistų poveikis.

Jei įmanoma, taip pat galima apsvarstyti galimybę vaistus pakeisti kitais.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.