Dažna moteris iš vyro išgirsta, kad jos vieta yra virtuvėje ir ji turi rūpintis vaikais, išlaikyti šeimos židinį ir pamiršti apie savo svajones, tikslus ir ambicijas.

Kas yra patriarchija? Patriarchija yra socialinė sistema, kurioje vyras yra politinės galios ir moralinės valdžios nešėjas. Tai atsispindi ir šeimyniniame gyvenime.

Faktiškai patriarchija reiškia vyro galią moters atžvilgiu, kai moteriai suteikiamas antraeilis vaidmuo pagal jos „tradicines“ funkcijas – ramybės ir tvarkos palaikymą šeimoje.

Patriarchija atsirado labai seniai. Visiems žinoma, kad nuo senų laikų vyras rūpinosi šeimos materialine gerove, buvo maitintojas, o moteris – šeimos židinio sergėtoja.

Sakoma, kad šeimos, kuriose vyrauja patriarchalinis gyvenimo būdas, yra stipresnės, vaikai jose auga pasiruošę bet kokiems sunkumams gyvenime.

Tokių šeimų vaikai perima šiuos socialinius elgesio modelius iš savo tėvų ir perduoda juos savo vaikams.

Deja, bet dažnai tokiose šeimose moteriai tiesiogine prasme atimamos visos galimybės, ji neturi teisės net galvoti apie mėgstamą darbą, svajoti apie tam tikrų tikslų pasiekimą.

Ekonomine ir finansine prasme ji yra visiškai priklausoma nuo savo vyro. Jos interesus taip pat kontroliuoja vyras, šeimos galva.

Šeimose, kuriose dominuoja vyrai, moterys yra visiškai atsidavusios jiems, vaikams ir namams. Jos neturi teisių spręsti svarbių šeimos klausimų.

Vyras sprendimus priima vienas, nekreipdamas dėmesio į žmonos nuomonę, jos pažiūras.

Sėdėdama namuose su vaikais ir atlikdama namų ruošos darbus, moteris negauna tinkamo išsilavinimo.

Šiuolaikinėje visuomenėje patriarchija šeimoje yra išimtis, o ne taisyklė. Vis dėlto šeimos modelis tapo demokratiškesnis.

Reikia tik džiaugtis, kad bėgant metams moterys gauna vis daugiau galimybių ir siekia vis geresnių karjeros galimybių!

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].