Gyvenime turite išmokti vieną labai svarbią taisyklę, kuri jums labai padės santykiuose. 

Tai yra viena iš tų vertingų pamokų, kurias labai sunku pritaikyti realiose gyvenimo situacijose. Bet tikime, kad jums pavyks.

Taigi, ši pamoka yra tokia: jei norite, kad jūsų santykiai būtų laimingi, neteiskite. 

Bet tai visai nėra lengva. Yra du sprendimai. Pirmasis yra savęs vertinimas. Jūs vertinate save pagal savo veiksmus. 

Tačiau nepainiokite savęs vertinimo su savo pačių veiksmų vertinimu. Pastaruoju atveju jūs bandote analizuoti savo veiksmus iš racionaliosios pusės.

Antroji sprendimo rūšis yra tai, kad žmogus savo veiksmus suvokia tik neigiamai. Todėl galvodamas apie save tokiu būdu jaučiasi kaltas bei liūdnas. 

Jei nuolat galvojate apie save taip, niekada negalite jaustis nei laimingas, nei patenkintas. Jei nuspręsite teisti savo partnerį, draugą ar kolegą, tai geruoju nesibaigs

Ir tam yra dvi priežastys: pirma, pradėdami teisti, įvertinsite jų veiksmus, o ne jų ketinimus. Antra, tai darydami, jūs pareikšite jiems tam tikrą kritiką.

Abi šios situacijos turi pragaištingą poveikį bet kokiems santykiams.

Asmens kritikavimas dažnai grindžiamas prielaida, kad visi jo veiksmai yra nukreipti į blogus ketinimus. 

Jei taip elgsitės, partneris galvos, kad jis dėl tam tikrų priežasčių yra blogas žmogus. Tai yra visiškai neracionalus įvertinimas, kuris tik griauna santykius.

Jei per daug tikėsitės iš santykių, viskas pasibaigs. Be to, lūkesčiai griauna jūsų sugebėjimą racionaliai mąstyti. O didžiausia problema yra ta, kad lūkesčius gimdo jūsų ego.

Jūsų norai ir poreikiai reikalauja jų patenkinimo, todėl tikitės, kad aplinkiniai žmonės padarys būtent tai, ko jūs trokštate. 

Tačiau pamirštate vieną iš svarbiausių dalykų: prieš pradėdami ką nors tikėtis iš santykių, patys turite kažką duoti partneriui.

Todėl, jei viskas, ką galite duoti santykiams, yra tik daugybė lūkesčių, tada viskas, ką gausite mainais, bus liūdesys ir nepasitenkinimo jausmas.  

Jei esate įpratęs teisti save ar kitus, turite išmokti valdyti savo ego. Įvertinkite savo partnerio elgesį racionaliu požiūriu ir pabandykite suprasti jo ketinimus.

Prieš teisdami, pagalvokite, kiek gero partneris padarė jums. Susimąstykite, kokią reikšmę jis suteikia jūsų gyvenimui.

Visiems žmonėms reikia santykių. Bet jei ir toliau kritikuosime save ir partnerį, asmeninis gyvenimas niekada neatneš nei laimės, nei pasitenkinimo.

Neleiskite savo ego laimėti!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].