Senatvėje seneliai dažnai laikomi našta. Kodėl taip yra?

Seneliai vyresniame amžiuje dažnai tampa milžiniška našta visai šeimai. Žinoma, niekas nenori apie tai garsiai kalbėti, tačiau vyresni žmonės gali būti stebėtinai pikti ir reiklūs. Psichologai atskleidė, kodėl taip yra.

Močiutė ir senelis dažnai yra šeimos santykių ramsčiai. Nenuostabu, kad vyresnio amžiaus žmonės su malonumu palaiko ryšius ir nori jaunesniems priminti apie jų šeimos šaknis ir tradicijas. Deja, kartais atsitinka taip, kad su amžiumi jų elgesys pradeda vis labiau erzinti. Psichologai žino, kodėl taip nutinka.

Sunku suprasti bjaurias artimųjų pastabas ar elgesį. Jie gali sukelti apgaulės ar sumišimo jausmus, ypač jei anksčiau su kuo nors buvo palaikę ypač šiltus ryšius. Paprastai senatvėje žmonės staiga pakeičia savo požiūrį į artimuosius. Jie tampa reiklesni ir grubesni, bendrauja rečiau.

seneliai

Psichologai ištyrė šį reiškinį ir padarė konstruktyvią, nors ir labai liūdną, išvadą. Remiantis rezultatais, šis žmogaus gyvenimo momentas turi daug bendro su paauglyste. Nors ir sunku įsivaizduoti, kad 17-metis gali turėti ką nors bendro su 83-metų vyru, patikėkite, tai tiesa.

Seneliai du kartus peržengia pereinamąjį amžių savo gyvenime. Tai atsitinka dėl tam tikrų priežasčių. Kiekvienas žmogus galiausiai tą pajus savo gyvenime.

seneliai

Taigi, erzinantis ar nesuprantamas mūsų pagyvenusių artimųjų elgesys nėra piktybiškas išpuolis, nukreiptas į mus. Žinoma, kartais gali taip atrodyti, bet tai tiesiog dar vienas žmogaus gyvenimo etapas. Remiantis šia teorija, daug lengviau susitaikyti su senelių netektimi, jei santykiai su jais jau buvo suprastėję, prieš jiems paliekant šį pasaulį…

seneliai

Ši skaudi tiesa taip pat gali padėti žmonėms palaikyti gerą ryšį su vyresniais šeimos nariais – žinodami, ką reiškia jų užsispyrimas, lengviau suprasite savo prioritetus ir nuspręsite, ar verta palaikyti kontaktą su žmogumi,  nepaisant nemalonaus bendravimo. Juk su juo netrukus galite atsisveikinti….

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].