Ir jie gyveno ilgai ir laimingai… Psichologė, psichoterapeutė, santykių ekspertė Tatjana Persiko pasakoja apie tai, kokie yra santykių etapai santuokoje. Kas slypi už šios frazės? O kaip jie „laimingai“ gyveno? Kas buvo šeimos galva? Kas pasidavė? Daug klausimų, į kuriuos sunku atsakyti. Tačiau, be jokios abejonės, bet kuri pora išgyvena 4 svarbius santykių etapus. Įsimylėjimo būsena pamažu virsta tikros meilės būsena, jei visi etapai yra užbaigiami teisingai.

REKLAMA

1 etapas. Simbiozė

Įsimylėjimo būsena: mes kartu amžinai, aš negaliu ir nenoriu būti be tavęs! Kai drugeliai skraido skrandyje, partneris atrodo tobulas. Galvoje sukasi mintys: štai, visą gyvenimą to ieškojau! Šiame etape kiekvienas iš partnerių stengiasi parodyti savo geriausias puses, „užsitarnauti“ kito pasitikėjimą ir meilę. Ir taip, mes norime pasirodyti geresni, nei esame iš tikrųjų.

Šis etapas gali trukti porą mėnesių arba gali trukti metus. Pažįstu porą, kurios pirmasis etapas truko 10 metų! Tačiau tame nėra nieko gero. Bet kokiu atveju saiko jausmas yra svarbus. Šiame etape nekyla konfliktų ir partneris priimamas toks, koks jis yra. Žinoma, jis nerodo savo tikrojo veido. Lengviau nei bet kada yra priimti tokį tobulą partnerį, tobulai įsivaizduoti laimingus santykius. Tiek moterys, tiek vyrai santykius idealizuoja pirmoje stadijoje, tada ir kalbame apie „rožinius akinius“, būtent per juos žiūrime į partnerį ir jo savybes.

2 etapas. Skirtumai

Kas čia dabar? Kai susitikome, jis buvo kitoks! Šis etapas visada ateina staiga ir netikėtai abiem partneriams. Tarsi per vieną dieną sudužo tie patys rožiniai akiniai ir ateina suvokimas, kad ne viskas – rožėmis klota. Ateitis su šiuo partneriu nebeatrodo tokia graži ir be audrų. „Jis viską daro neteisingai, kaip aš to nemačiau?! Pasirodo, jis nėra tobulas. Aš dėl to nesitariau.“

REKLAMA

Diena po dienos abiejų partnerių akys atsiveria, ir jie pradeda matyti realybę: išvaizdos, charakterio, įpročių, bruožų pliusus ir minusus. Šiame etape įvyksta daug skyrybų, tačiau jei pora turi išminties ir tam tikrų žinių, jie kartu pereina šį etapą ir išsaugo šeimą. Nelengva, bet tikrai įmanoma.

3 etapas. Praktika

Sėkmingai užbaigus ankstesnį etapą, pora pradeda galvoti, kaip vienas prie kito prisitaikyti. Abu žino, kad nėra tobuli, ir yra pasirengę priimti šį faktą. Šiame etape pora daug sužino apie save ir savo partnerį. Jei šį etapą traktuosite kaip žaidimą, galite patirti didelį malonumą. Nes tai tikrai įdomu.

Galvokite: kaip galite atsakyti kitaip? Ar jis tikrai mane girdėjo? Ar aš jį supratau, ar jis turėjo omenyje ką nors kita? Laikui bėgant pajusite, kad jūsų santykiai tampa artimesni ir stipresni.

REKLAMA

4 etapas. Susijungimas

Galite atsipalaiduoti ir mėgautis santykiais, kupinais meilės ir supratimo. Šis etapas, kaip taisyklė, ateina tada, kai vaikai jau paaugę ir abu partneriai gali visapusiškai mėgautis gyvenimu ir vienas kitu. Pasipiktinimą, pretenzijas ir nesusipratimus pakeičia ramybė, pasitenkinimas ir meilė.

Ne kiekvienai porai pavyksta pasiekti paskutinį etapą. Sunkumas yra tas, kad visi šie etapai gali abu partnerius paveikti laiku. O kai vienas dar yra simbiozės stadijoje, o antrasis jau skirtumų stadijoje, be specialisto pagalbos labai sunku prieiti prie kažkokio kompromiso. Nors, žinoma, būna visko.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].