Žmonės dažnai nusprendžia likti santykiuose net ir tada, kai jie skaudina. Nepaisant to, tokiais sprendimais stebėtis nereikėtų – žmonės yra socialios būtybės ir poreikis užmegzti ryšį su kitais žmonėmis bei turėti draugų yra jų esminis tikslas nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Plačiau šia tema papasakojo psichoterapeutė, knygos „Mano terapija“ autorė Anna Aronshtam.

REKLAMA

„Pažįstu moterų, kurios metų metus negali palikti santykių. Jos ilgai vardija priežastis, kodėl tai norėtų padaryti ir kas jų vyruose netenkina, bet išdrįsti žengti to lemtingo žingsnio jos nesugeba“, – sako A. Aronshtam.

REKLAMA

Ji taip pat teigia, kad skyrybos yra vienas sunkiausių etapų žmogaus gyvenime. Be to, moterys yra linkusios labiau abejoti savo jausmais nei vyrai.

„Labai dažnai moterys ima svarstyti, o vėliau ir tikėti, kad blogai elgiasi ne vyrai, o jos pačios. Labai dažnai girdžiu tokius klausimus: gal aš nepakankamai rūpestinga? Nepakankamai švelni ar patraukli?“, – teigia psichoterapeutė.

REKLAMA

Anot jos, vėliau seka ir svarstymai, kad galbūt moteris pati išsikėlė per aukštus standartus savo mylimajam. Galbūt tikėtis, kad vyras neišduos, negers ir dirbs – yra per daug?

„Daugeliui santykiai yra nesuprantama ir nenuspėjama teritorija. Atrodo, kad kalbant apie jausmus, jokios taisyklės negalioja. O jei taisyklių nėra – neaišku ir kaip elgtis“, – sako A. Aronshtam.

REKLAMA

Taigi, kaip nuspręsti, ar santykius verta tęsti? Nors gali taip neatrodyti, santykiai turi būti paremti keliomis taisyklėmis, kurios ir padės jums atsakyti į šį sudėtingą klausimą. Šiame straipsnyje pateikiame jums penkis ženklus, kad laikas nutraukti santykius su savo antrąja puse.

REKLAMA

Nesijaučiate saugūs

Kiekvienas žmogus turi atrasti tokius santykius, kuriuose jis galėtų būti toks, koks yra iš tikrųjų, kur galėtų atsiskleisti ir parodyti savo giliausius skausmus ir džiaugsmus nebijodamas prarasti partnerio meilės ir pagarbos.

REKLAMA

Žinoma, toks artimas kontaktas yra rizikingas. Kai būname atviri, tampame ir pažeidžiami. Tik sveikuose santykiuose žinome, kad tokiu mūsų pažeidžiamumu nebus pasinaudota ir dėl to mes jaučiamės saugūs.

Laikas pagalvoti apie skyrybas, jei dabartiniuose savo santykiuose negalite:

REKLAMA
 • Pasakyti savo partneriui, ko jums reikia ar ko norite
 • Paprašyti pagalbos ir paramos
 • Pasakyti, kad esate nepatenkinti, pikti ar įžeisti dėl jo ar jo artimųjų veiksmų
 • Paaiškinti, kad padarėte klaidą, neteisingai pasirinkote, priėmėte blogą sprendimą
 • Skųstis kitais žmonėmis ar savo sveikatos būkle
 • Aptarti temas, kuriose užimate skirtingas pozicijas (vaikų auginimas, finansai ir pan.)

Nesijaučiate vertinami

Partnerio įvertinimas už atliktus darbus ir pastangas yra labai svarbus sveikuose santykiuose. Net jei kartais jūsų elgesys partneriui gali atrodyti keistas ir nelogiškas, jis jūsų nesmerks už tai, o pasistengs suprasti, kaip jūs suvokiate pasaulį ir kas jus verčia taip elgtis. 

REKLAMA

pasitikėti artimaisiais, apgautas

Pavyzdžiui, galbūt jus kankina panikos priepuoliai ir dėl to bijote važiuoti liftais. Jei jūsų partneris vietoje to, kad suteiktų jums pagalbą ir paramą iš jūsų tyčiojasi, kritikuoja ar ignoruoja arba vietoje to, kad įvertintų jūsų patirtis kaip prasmingas ir nusipelniusias dėmesio jas nuvertina – tai viena pagrindinių priežasčių palikti santykius.

REKLAMA

Iš partnerio – jokios iniciatyvos

Bet kokie santykiai, kuriuose jūs turėsite žengti pirmąjį žingsni, ilgainiui nustos jus tenkinti. Be to, tokie santykiai gali ir nemenkai įskaudinti. Santykiuose yra labai svarbu, kad partneris taip pat pradėtų dialogą ir prisiimtų atsakomybę už tai, kas vyksta tarp jūsų.

REKLAMA

Laikas pagalvoti apie skyrybas, jei dabartiniuose savo santykiuose jūs:

 • Visuomet sprendžiate ką veiksite laisvalaikiu, kaip auginsite vaikus, kur kraustysitės, ką valgysite ir t.t.
 • Jaučiate, kad jūsų partneriui nerūpi, kokia atmosfera tvyro jūsų santykiuose
 • Pradedate į santykius dėti mažiau pastangų, jie ima blėsti, bet partneris nesiima jokių veiksmų
 • Visada pradedate pokalbį apie problemas santykiuose. 

Negalite būti savimi

REKLAMA

Santykiuose kiekvienas turi turėti galimybę išreikšti savo išskirtinumą ir sulaukti pripažinimo iš partnerio. Labai svarbu yra su antrąja puse turėti ir bendrą patirtį, dalintis savo mintimis ir priimti vienas kito panašumus ir skirtumus.

Laikas pagalvoti apie skyrybas, jei dabartiniuose savo santykiuose partneris:

REKLAMA
 • Baudžia jus apmaudu ar pykčiu už tai, kad išsakote savo nuomonę, kuri skiriasi nuo jo pažiūrų
 • Verčia prisitaikyti prie savo gyvenimo būdo, keisti įpročius, režimą, pageidavimus maistui, laisvalaikiui ir pan.
 • Jaučiate, kad partneris jus tarsi laužo ir perdaro taip, kad atitiktumėte jo lūkesčius

Jaučiate abejingumą

Santykius abu žmonės turi kurti lygiavertiškai, tai reiškia, kad abu turi įdėti po lygiai tiek pat pastangų. Jei taip nėra – išlaikyti pusiausvyrą yra praktiškai neįmanoma. Tuo tarpu jei jūs negalite laisvai išreikšti savo nuomonės arba į ją ne visada yra atsižvelgiama, tuomet greičiausiai jūsų santykiai yra panašesni į tėvų ir vaikų bendravimą, nei dviejų suaugusiųjų kontaktą.

REKLAMA

Laikas pagalvoti apie skyrybas, jei:

REKLAMA
 • Dažnai savo partneriui sakote: „Tu niekada manęs neklausai“, „Tu manęs nesupranti“
 • Partneris neklausia jūsų nuomonės apie pagrindinius dalykus
 • Partneris vienas priima svarbius sprendimus, kurie liečia jus abu
 • Partneris negirdi jūsų argumentų ir nekoreguoja savo planų

Taigi, jei santykiuose patiriate didžiąją dalį čia išvardintų situacijų, tuomet pirmiausia jums reikėtų pasikalbėti su savo partneriu ir bandyti išspręsti situaciją, kuri jūsų netenkina. Tačiau jei matote, kad tai nepadėjo ir jūsų partneris vis tiek jūsų neklauso – geriausia laimės ieškoti kitur.

Visos šios situacijos tikrai nėra tie dalykai, prieš kuriuos galėtumėte ar turėtumėte užsimerkti. Sveikuose santykiuose pasitikėjimas, išklausymas ir palaikymas yra pamatas, ant kurio tvirtai ir saugiai galite kurti tolimesnius planus.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.