Nuodingi žmonės niekada neatsiprašo ir nepripažįsta savo klaidų!

Darbiniuose ir asmeniniuose santykiuose dažnai į aplinką patenka kenksmingi, nuodingi žmonės, kurie, paėmę mūsų energiją, mainais neatneša nieko gero – tik neigiamas emocijas.

Yra keli toksiškumo laipsniai. Galite kažkur užmerkti akis dėl lengvų pasireiškimų. Juk idealių žmonių nėra.

Tačiau pakeisti žmogų, kurio toksiškumas yra didelis, praktiškai neįmanoma. Kur teisingiau, lengva širdimi, užtikrintai pašalinti tokius žmones iš savo gyvenimo, nutraukti visas derybas ir santykius su jais.

Nuodingi

Toksiški žmonės nemoka atsiprašyti. Tiksliau, jie arba niekada neatsiprašo ir nepripažįsta savo klaidų, arba labai nenoriai atsiprašo tik tada, kai yra stipriai prispausti prie sienos ir jau kurį laiką įtikinėjami.

Jie užmezga santykius su aplinkiniais taip, kad kiti jaustųsi nuolat kalti. Nuodingi žmonės verčia visus aplinkinius atsiprašyti ir atleisti. Tačiau daugeliu atvejų iš tikrųjų nėra pagrįstų priežasčių pateisinti ar atsiprašyti.

Toksiškas žmogus verčia kitus laukti. Nuolat laukiate, kol jis vėluoja, arba pakeičia planus vykdydamas pareigas ar savo darbą. Mes galime amžinybę laukti jo sprendimo, atsakymo ar kokių nors kitų veiksmų – ir niekada nesulaukti.

Nuodingas žmogus nevertina to, kas priklauso kitiems žmonėms. Skolos grąžinimas užtruks arba jis jos negrąžins. Ir tai susiję ne tik su pinigais – mobiliojo telefono įkroviklis ar paltas, knyga ar kvepalų buteliukas.

Toksiški žmonės linkę nuvertinti kitus: mintis, veiksmus, dvasines ir materialines vertybes. Visi mūsų brangiausi žmonės ir idealai gali būti vadinami blogais, nekokybiškais, pigiais, senais, nenaudingais ir t.t.

Neįmanoma nuoširdžiai kalbėtis su toksiškais žmonėmis ar bandyti išsiaiškinti santykius: jie viską apvers taip, kad jūs pats būsite kaltas, pavyzdžiui, jie apkalbės pašnekovą dramatizuodami nuo nulio. Ir jei tokie toksiški žmonės mus įžeidinėja žodžiu ar poelgiu, mes nesuprantame, kaip jiems tai pasakyti, kad nepablogintume sutuacijos.

Neįmanoma užmegzti sveikų santykių su toksiškais žmonėmis. Kad ir kaip stengtumėtės nugludinti kampus ar ištaisyti situaciją. Vis dėlto pajusite, kad šiems santykiams skiriate daug energijos, tačiau nieko iš to negaunate. Tai santykiai, iš kurių negaunate emocinės grąžos, santykiai, kurie mus išsekina ar padaro nelaimingus.

Vienintelis būdas kovoti su nuodinga asmenybe – tapti neprieinamam nuo jo nuodų. Nemėginkite pakeisti toksiškų žmonių – palikite juos!

Nuodingi

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].