Nepamirškite kiekvienais metais švęsti vaiko gimtadienio! Sužinokite, kodėl tai svarbu

Kai artėja vaiko gimtadienio šventė, kai kurie tėvai susijaudina ir pradeda ruoštis šventei. Tačiau yra tėvų, kurie taupo pinigus savo vaikų gimtadieniais ir nusprendžia iš viso nešvęsti. Tai sukelia neigiamas pasekmes.

Mes pasiruošę jums apie tai papasakoti. Pakalbėkime apie tai, kodėl svarbu švęsti vaiko gimtadienį ir kaip tėvai gali padėti išlaikyti vaikus laimingus.

 gimtadienio

Švęsti ar nešvęsti vaiko gimtadienio šventę?

Taip, viskas pasikeitė. Gimtadienio šventė, kurią švenčiame, tapo ištisu vakarėliu, į kurį pakviesta iki 10 svečių, pastatytas atskiras torto stalas, vėliau dekoracijos. Vis dėlto daktarė Jacqueline Woolley teigė, kad svarbu vaikų gimtadienius švęsti taip pat, kaip ir suaugusiųjų.

Svarbus gimtadienio minėjimo poveikis

Dr Woolley atliko tyrimą, kuriame dalyvavo maži vaikai. Jis tyrė 99 3–5 metų vaikus. Tikslas labai paprastas. Vaikams duoti vienodi duomenys: trims 2-mečiams būtų 3 metai. Pirmasis greičiausiai švęs savo gimtadienį, antrasis – ne, o trečiasis – švenčia gimtadienį dviese. Tada jų buvo klausiama, kiek metų buvo kiekvienam vaikui. Dėl to jie teigė, kad vaikai, kurie nešvenčia savo gimtadienių, vis dar yra 2 metų.

 gimtadienio

Svarbiau nei skaičiai …

Dr Woolley tai patvirtino eksperimentiškai. Ikimokyklinukams staigūs pokyčiai gali turėti didžiulį poveikį: jie yra neginčijami arba nėra tokie greiti kaip kiti fiziniai pokyčiai, tačiau vaikai gimtadienius mato kaip įprastą įvykį ir galimybę jaustis augant.

Psichologinio vystymosi požiūriu, gimtadienio minėjimas turi šiuos privalumus

Dr Woolley mano, kad jei 4-metis planuoja švęsti savo gimtadienį, kai jam sueis 5-eri, jam tai bus prasminga. Tėvai taip pat gali džiaugtis šiais privalumais, švęsdami vaiko gimtadienį:

 gimtadienio

Didina savivertę. Kai vaikai įgaus šventės jausmą, jie sužinos, kad šeimos myli viena kitą ir ką jos reiškia viena kitai. Vaiko gimtadienis vaidina svarbų vaidmenį jo tėvų gyvenime.

Sustiprės santykiai šeimoje. Šeimos tradicijos yra teigiamas dalykas. Nesvarbu, kiek švenčiate gimtadienį. svarbu, kad šeima švęstų ką nors ypatingo kartu.

Bus užmegzti ryšiai su visuomene. Pakviesti draugus, senelius ar kitus šeimos narius į gimtadienio šventę gali padėti vaikams suprasti bendruomenės atmosferos, dosnumo ir gerumo pranašumus.

Kurkite teigiamus prisiminimus. Tyrimai parodė, kad vidurinės mokyklos prisiminimai nėra tokie tikri kaip bet kokio mažo vaiko. Tačiau atmintis skirtingais būdais renka didelius duomenų kiekius iš skirtingų šaltinių. Pavyzdžiui, muzikos jausmas, kvapas ir klausymasis. Todėl svarbu palikti prisiminimus vaiko atmintyje per gimtadienio šventę.

Padeda suprasti laiką. Vaikai jaučia, kad jie auga kitų žmonių kompanijoje. Todėl su gimtadienių pagalba galima žinoti, kad vaikai auga.

Gimtadieniai nebūtinai turi būti įspūdingi

Kai kuriems tėvams sunku švęsti vaiko gimtadienį. Vis dėlto, švenčiant vaiko gimtadienį, jums nereikia užkrauti sunkios naštos. Svarbu, kad vaikas būtų įkvėptas ir jaustųsi mylimas kitų. Taigi nedidelėje žmonių grupėje galite pūsti žvakes, valgyti pyragus ir kukliai švęsti gimtadienius. Vaikams nereikia pačių unikaliausių pyragų pasaulyje ar brangiausių dovanų parduotuvėje. Bet šilta atmosfera ir spinduliuojantis vaiko jausmas yra svarbesni už viską.

 gimtadienio

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].