Santuokoje sutuoktiniams nuolat reikia vienas kito paramos ir dažnai tikimasi, kad ši parama atsiras tada, kai tik jos prireiks. Tuo pačiu metu kai kurie lūkesčiai yra per dideli, kaip ir tai, ko reikalaujate iš savo išrinktojo. Nubrėžkime ribą tarp to, kas priimtina, ir ko niekada neturėtumėte prašyti savo vyro:

REKLAMA

1. RINKTIS TARP JŪSŲ IR JO ŠEIMOS

REKLAMA

Dažniausiai kalba eina apie jo mamą. Galbūt kartais jis ją iškelia aukščiau už jus, arba jūs tiesiog su ja nesutariate. Tačiau būtent jos dėka egzistuoja jūsų vyras, ir dėl santykių išlaikymo galite ir pakentėti. Nereikėtų ant jo pečių perkelti visų jūsų nesusipratimų su anyta ir nekalti pleišto tarp mamos ir sūnaus.

2. IŠKLAUSYTI VISŲ JŪSŲ PROBLEMŲ

REKLAMA

Žinoma, jūsų vyras turėtų suvokti jūsų sunkumus, tačiau jis neturėtų tapti visų jūsų problemų ir naujausių paskalų, kurios jus palietė, filtru. Vyrų ir moterų požiūris į problemų aptarimą skiriasi. Vyrai sutelkia dėmesį į jų sprendimą, o moterims dažnai reikia tiesiog emociškai išsikalbėti. Jūsų lūkestis, kad jis aktyviai išklausys visas apkalbas, privers jį jaudintis, o jūs, savo ruožtu, nerimaujate, kad jis negali „tinkamai“ susidoroti su klausytojo vaidmeniu.

3. NIEKADA NEŽIŪRĖTI Į KITAS MOTERIS

REKLAMA

Vyrai – kaip ir moterys – bet kokiu atveju negali nepastebėti  patrauklaus priešingos lyties atstovo. Beprasmiška prašyti net nežiūrėti į pro šalį einančios gražios moters pusę. Žiūrėti į ką nors yra normalu, tai yra mūsų prigimtyje, ir nėra nieko pavojingo, kol tai tik žvilgsnis. Tačiau, jei jūsų sutuoktinis yra nusiteikęs flirtuoti su kita moterimi (patrauklia ar nelabai), tuomet galite pasipiktinti jo elgesiu.

REKLAMA

4. PAKEISTI SAVO INTERESUS (TIEK ASMENINIUS, TIEK PROFESINIUS)

Jūsų vyras turėjo savo pomėgius dar prieš su jumis susituokdamas, ir galbūt jis tuo jus ir sužavėjo, todėl negaiškite laiko ir jėgų versdami jį po vestuvių juos pakeisti. Vyras atsiduoda pomėgiui ar darbui ne todėl, kad norėtų pabėgti nuo šeimos, pomėgiai jį tiesiog daro laimingesnį. Neverta jo prašyti visam laikui palikti savo pomėgius, jei jiems skiriamas laikas nenusveria laiko, praleisto su šeima.

REKLAMA

5. NEBENDRAUTI SU DRAUGAIS

Jūsų vyrui reikia tos pačios lyties draugų, kaip ir jums merginų. Jei nutrauksite jo galimybę bendrauti su draugais, jis bus mažiau laimingas, o tai gali net sugadinti jo sveikatą. Bet svarbiausia, kad jis jus matys kaip šių bėdų priežastį.

REKLAMA

Tačiau jo draugės gali jus neraminti, ypač elgdamosi pernelyg viliojančiai. Turite teisę jam priminti, kad jis jau vedęs, o jei nesutinka neperžengti ribų, paprašykite jo su jomis atsisveikinti.

6. BŪTI KITU ŽMOGUMI

REKLAMA

Būna, kad po daugelio santuokos metų užduodame sau klausimą „Kodėl aš už jo ištekėjau?“ Tačiau pagalvokite, ką daryti, jei jūsų sutuoktinio bruožai, kurie jus erzina, yra atvirkštinė pusė tų, dėl kurių jį mylite, ir neturėtumėte versti jo visiškai pasikeisti.

Galbūt jūsų vyras mėgsta spontaniškumą ir nemoka laikytis grafiko, pavyzdžiui, jam sunku laiku nuvesti vaikus į darželį. Paaiškinkite jam, kur jums tikrai reikia jo pagalbos per dieną, tada pasakykite apie savo galimybes ir pareigas. Taip jis pajaus didesnę atsakomybę (ypač už tuos pačius vaikus) ir negalvos, kad jūs jį tik pjaunate.

REKLAMA

7. ATSIMINTI KIEKVIENĄ SANTYKIŲ MOMENTĄ, KURĮ JŪS LAIKOTE YPATINGU

Moterys, kaip taisyklė, išlaiko emocijas geriau nei vyrai – tiesiog taip veikia moteriškos ir vyriškos smegenys. Jei jūs nepamiršite tikslios pirmojo pasimatymo datos ir laiko, tai jūsų vyras gali to ir nebeprisiminti.

REKLAMA

Jei koks nors įvykis jums tikrai svarbus, iš anksto pasakykite apie tai savo sutuoktiniui. Jei jis vis tiek apie jį pamiršta, ramiai paaiškinkite jam, kad tai jus liūdina. Nepykite ant jo tylėdama ir nesitikėkite, kad jis telepatiškai atspės, dėl ko esate nepatenkinta. Tuo labiau nerealu tikėtis, kad iš jūsų gilių atodūsių jis iškart viską prisimins.

REKLAMA

8. DALINTIS VISAIS JŪSŲ  INTERESAIS

Neprašykite jo dažnai užsiimti tais dalykais, kurie jums patinka, o jam – ne. Tiesą sakant, laisvalaikio praleidimo atskirai vienas nuo kito akimirkos taip pat gali sustiprinti jūsų santuoką. Taigi, periodiškai suteikite jam galimybę pajusti jūsų nebuvimą. Į jūsų sugrįžimą jis atsakys savo elgesiu, kuris parodys jums, kaip jis jus vertina. Ir tada jūs galite daryti tai, kas jums abiem patinka.

REKLAMA

9. VISADA PIRMAM PRIEITI PRIE JŪSŲ, KAI ĮSIŽEIDUSI TYLITE

Visiškai nepriimtina tylėjimo taktika arba kūniško ryšio ribojimas (ypač sekso draudimas), siekiant įrodyti, kad esate teisi. Užuot siekęs jūsų atleidimo, jūsų vyras greičiausiai atsitrauks ir lauks. Jūsų elgesys yra viena destruktyviausių santykių palaikymo formų – jis sukuria tik neigiamą grįžtamąjį ryšį, sukelia tik apmaudą ir net pyktį.

Jei manote, kad jūsų vyras turėtų atsiprašyti, nereikškite savo emocijų taip pasyviai arba, kitu kraštutinumu, nepulkite jo. Verčiau ramiai paaiškinkite: „Man skaudu, kai ignoruoji mano jausmus. Manau, kad nusipelniau atsiprašymo už tai, kaip elgeisi vakarienės metu. Prašau, kitą kartą to nedaryk“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].