7 medicininės priežastys kuo dažniau apkabinti artimuosius

Žmogaus prisilietimas yra kažkas ypatingo. Jis gali perteikti daugybę emocijų ir minčių be žodžių. Mes esame socialinės būtybės, o prisilietimas yra instinktas. Todėl dažnai norime apkabinti šalia esantį žmogų.

Apkabinimai gali reikšti meilę, palaikymą, paguodą, užuojautą, dėkingumą ir liūdesį. Apkabinimai atrodo natūraliausias dalykas, kai reikia nusiraminti ar pasidalyti sielvartu ir liūdesiu.

Štai 7 priežastys, kodėl apsikabinimai yra tokie svarbūs:

1. Jie apsaugo nuo streso ir ligų.

apkabinti

Kortizolis yra streso hormonas, kurį išskiria antinksčiai. Paprastas apkabinimas skatina oksitocino, hormono, kurį išskiria hipofizė, gamybą. Oksitocinas yra „surišantis hormonas“, jis neutralizuoja kortizolį ir norepinefriną (kitą streso hormoną) moterims.

Dėl nekontroliuojamo ar lėtinio streso žmogus jaučiasi vienišas ir prislėgtas. Kai kas nors jus apkabina streso metu, jūs iškart tampate ramesnis; kontaktas su kitu asmeniu primena, kad stresas yra laikinas ir jūs ne vienas.

2. Jie sumažina kraujo spaudimą.

Medicininiai tyrimai parodė, kad apsikabinimai padeda išbristi iš depresijos. Ir kuo mažiau depresijos jūsų gyvenime, tuo stabilesnis kraujospūdis.

Esant geram kraujospūdžiui, jūs rečiau kenčiate nuo galvos skausmų, nuovargio ir kitų kasdienių problemų.

3. Jie sumažina nerimo ir baimės jausmus.

apkabinti

Nerimas, baimė, sielvartas, žema savivertė, depresija – visi šie vidiniai konfliktai neigiamai veikia psichinę ir fizinę savijautą. Apkabinimai gali palengvinti net neracionalias baimes.

Šilti apsikabinimai gali slopinti nerimo jausmus, nuraminti nervų sistemą ir suteikti neverbalinę paramą. Jie sukuria apsaugos ir saugumo jausmą visomis prasmėmis.

4. Jie padeda pamiršti liūdesį.

Kiekvienas žmogus sielvartą patiria savaip. Praradimo aplinkybės gali būti skirtingos, skiriasi ir emocijų laipsnis.

Palietimas ar apkabinimas dažnai labiau palengvina liūdesį nei bet kokie žodžiai. Žodžiais žmonės dažnai negali išdėstyti, kokios paramos jiems reikia, tačiau neapsakoma užuojauta, perteikianti apkabinimą, veikia geriau nei žodžiai.

5. Jie padaro žmogų laimingesnį.

apkabinti

Dopaminas yra dar vienas hormonas, išskiriamas, kai esate apkabinti. Mažas šio hormono kiekis yra susijęs su depresija ir užsitęsusia neurologine disfunkcija. Tyrimai parodė, kad dopaminas taip pat prisideda prie motyvacijos ir gebėjimo priimti racionalius sprendimus.

Tarpasmeninių santykių konfliktai yra neišvengiami; apkabinimai yra būdas išspręsti šiuos konfliktus ir pagerinti partnerių savijautą. Be to, reguliarūs apkabinimai žymiai sumažina ilgalaikes emocines konflikto pasekmes ir padidina savęs vertinimą.

6. Jie stiprina imunitetą.

Stresas pakenkia jūsų imuninei sistemai, todėl jūs tampate imlesni ligoms.

2015 m. Atliktame tyrime buvo nagrinėjamas fizinis socialinės paramos ir rūpestingo kontakto poveikis gydant peršalimą. Tiriamieji buvo paveikti viruso, tada jų simptomus ir ligos trukmę užfiksavo mokslininkai.

Tie, kurie apsikabindavo dažnai, turėjo mažesnę tikimybę užsikrėsti virusu, o jei užsikrėtė, jie turėjo daug mažiau rimtų ligos simptomų. Jie taip pat pasveiko greičiau nei tie, kurie neturėjo jokios socialinės paramos ir reguliarių apkabinimų.

7. Jie padeda nuo nemigos.

apkabinti

Kai esate apkabinti, geriau miegate. Apkabinimai padeda jūsų kūnui sustabdyti hormono, vadinamo kortizoliu, gamybą.

Kortizolis yra hormonas, atpalaiduojantis visus stresinius jausmus jūsų kūne. Tokiu būdu jūs atsikratysite streso! O stresas yra pagrindinė nemigos priežastis.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].