Žydintys augalai, kuriais šį pavasarį privalote papuošti savo sodą!

Pavasaris vėl sukvies sodininkus į sodus. Prasidės žemės dirbimo ir augalų sodinimo darbai. Tai puikus metas atnaujinti savo sodą ir įsigyti naujų augalų. Čia išvardinti žydintys augalai ne tik papuoš sodą, bet ir taps tikra atgaiva sielai.

Rugiagėlė

žydintys augalai

Rugiagėlės gali būti vienametės arba dvimetės, tačiau tikriausiai smagiau bus pasirinkti antrąjį variantą, kad šis augalas gražintų sodą savo mėlynais žiedais ilgesnį laiką. Jei iki šiol manėte, kad rugiagėlės auga tik laukuose, truputį klystate. Yra išvesta ir dekoratyvinių šio augalo rūšių. Šiai gėlei geriausia parinkti drėgną ir pakankamai derlingą dirvą, taip pat mažiau vėjuotą vietą, kad smarkesni gūsiai ir lietus neprilenktų augalo prie žemės.

Raudoklė

Šis ilgai žydintys ir bitutes bei kitus vabzdžius puikiai viliojantis augalas nesukels jokių sunkumų. Raudoklei nereikia ypatingos priežiūros. Tiesa, jai labiau patinka drėgnesnės dirvos, tačiau ji gerai auga ir vidutiniškai drėgnose bei derlingose žemėse. Jei pasodinsite šį augalą ten, kur daugiau saulės šviesos, jis jums atsidėkos savo gražiais žiedais.

Piliarožė

žydintys augalai

Piliarožė, o tiksliau aukštoji piliarožė, yra nuostabiais žiedais pasidabinantis ir aukštas augalas, kuris beveik gali atstoti net krūmą. Tikrai jam rasite vietos savo sode. Piliarožė mėgsta saulėtas vietas, todėl pasistenkite parinkti atitinkamą kampelį savo sode, kad ši gėlė taptų viso daržo žvaigžde.

Kurpelė

Šis augalas yra nuodingas, tačiau jis naudojamas tiek kaip vaistažolė, tiek kaip daržo puošmena. Kurpelė gerai auga ir pavėsyje, tačiau nelabai toleruoja drėgmės trūkumą. Tiesa, kadangi gėlė gali ir pakenkti, būtina išsamiau pasidomėti jos auginimu ir priežiūra.

Saulėgrąža

žydintys augalai

Kas labiau primins vasarą ir sušildys savo žiedais, jei ne saulėgrąža? Žinoma, augalas gausiau žydės, jei parinksite saulėtą vietą, tačiau iš esmės jis nėra lepus. Jei pasodinsite saulėgrąža vėjuotoje vietoje, pasirūpinkite atrama, kad stiebas nesulinktų.

Tai tik keletas augalų, kurie paįvairintų jūsų sodą ir nuspalvintų jį savo žiedais. Džiaukitės pavasariu ir iš anksto pasiruoškite vasarai. Šie žydintys augalai pamalonins ir jūsų, ir sodo svečių akis.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].