Prisiversti tvarkyti namus dažnai tampa iššūkiu ne vienam. O tada, kai užklumpa netikėti svečiai, tenka verstis per galvą, kad nors kiek padoriau apsitvarkytume būstą. Kaip to išvengti?

Ogi pasinaudoti šiais patarimais ir išsiugdyti 9 įpročius, kurie neužims daug laiko, bet padės pastoviai palaikyti namuose švarą be didesnių pastangų.

1. Pasiklokite lovą

Ryte svarbiausia pasikloti lovą. Manoma, kad būtent tvarkinga lova suteikia smegenims signalą apie darbo dienos pradžią. Ir tuo pačiu metu tai padeda palaikyti tvarkingą visą miegamojo erdvę. Todėl nereikėtų tingėti ir, vos išlipus iš lovos, sutvarkyti patalus.

2. Tuščia kriauklė ryte

Tokia situacija turbūt daugeliui yra skaudžiai pažįstama. Atsikeliate ryte, o kriauklėje pilna nešvarių indų. Nebelieka jokio džiaugsmo ruoštis pusryčiauti. Laikykitės taisyklės: vakare būtina išplauti visus indus, kad ryte jus pasitiktų švari ir sausa kriauklė. Labai greitai pajausite skirtumą.

3. Skalbiniai ir lyginimas

Trumpas patarimas: jei nemėgstate lyginti, nesiimkite vien jo. Įsijunkite mėgstamą filmą ir derinkite darbą su malonumu. Ir skalbkite laikydamiesi tam tikro reguliarumo, pvz., 2 kartus per savaitę.

4. Kiekvienas daiktas (net mažiausias) turi savo vietą

Šiuo atžvilgiu IKEA rodo gerą pavyzdį. Jie labai aiškiai supranta, kad saugojimo vietų skaičius yra susijęs su tvarka. Ir kuo daugiau visokių krepšelių, dėžučių ir spintelių, tuo daugiau tvarkos namuose.

5. Neatidėliokite

Ar žinote tokį bauginantį žodį – vilkinimas? Tai yra tendencija nuolat atidėti net svarbius ir neatidėliotinus reikalus, kas vėliau sukelia įvairias problemas ar net skausmingus psichologinius padarinius. Natūralu, kad pažįstate tokią būseną, kitaip nesutvarkytų namų problema nebūtų tokia aktuali. Nedvejodami nutraukite vilkinimą ir gyvenimas taps lengvesnis.

6. Sulankstykite drabužius

Taip, po sunkios darbo dienos paskutinis dalykas, kurį norite daryti, tai kruopščiai pakabinti sukneles ar kelnes. Bet tai yra gyvybiškai svarbu, patikėkite. Vėliau būna sunkiau surinkti tuos pačius daiktus iš kampų, išlyginti ir sudėti į vietas.

7. Nedelsdami išplaukite

Baigę visas dienos gaminimo procedūras, apvalykite viryklę. Jei jau ne kasdien, tai bent jau pakankamai reguliariai. Taip ji neaplips nešvarumais, kuriuos vėliau itin sunku nutrinti ir kurie iškart krenta į akis.

8. Neikite miegoti, kol virtuvė nešvari

Auksinė taisyklė. Virtuvė yra vieta, skirta mus šildyti ir maitinti. Čia įgyjame stiprybės labiau nei bet kur kitur. Ir nenuostabu, kad ryte atvykę į nešvarią virtuvę, jaučiamės pervargę. Taip, visus kvapus, dėmes ir nešvarumus lengviau išvalyti ne kitą dieną, o tą pačią.

9. Planuokite

Ir tada niekas jūsų neišgąsdins. Tiksliai žinosite, ką ir kada reikia daryti, ir tai, ką jau padarėte. Ir valymas nebeatrodys kaip nesibaigianti kančia!

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].