Žiemą visada turiu šviežių krapų. Draugai man parodė, kaip jų užsiauginti

Krapai – augalas, suteikiantis gaivumo bet kuriam patiekalui. Užtenka vos žiupsnelio, kad pasikeistų skonis. Rudenį ir žiemą krapų kaina gali būti gana nemaža, todėl kai kurie iš mūsų jų neperka. Mano draugas sodininkas pasakojo, kaip užsiauginti krapų žiemą.

REKLAMA

Mama visada apsirūpindavo krapų atsargomis žiemai ir užšaldydavo juos plastikiniuose induose arba šaldymo maišeliuose. Tada ji dar nežinojo, kad galima užsiauginti žieminių krapų, kurie labai skanūs ir, svarbiausia, švieži! Sužinokite, kada ir kaip juos sodinti.

REKLAMA

Žieminiai krapai

Nors šis augalas atrodo gležnas, jis neįtikėtinai atsparus šaltam orui ir jam augti nereikia nuolatinės saulės šviesos. Jiems sodinti tinkamas spalis ir lapkritis, nes dar prieš pirmąjį sniegą augalas atneš didelį derlių. Pasimėgauti galėsite jais iki gruodžio mėnesio ar net ilgiau. Verta išbandyti tokį būdą. Šviežios daržovės visada daug geriau nei šaldytos!

Kaip užsiauginti krapus žiemą?

Žieminei krapų sėjai geriausia rinktis spalį ir lapkritį, kai temperatūra nenukrenta žemiau 10 laipsnių šilumos. Sėklos sudygsta maždaug per 3 savaites ir, jei jos turi tinkamą temperatūrą, kad galėtų išdygti iš žemės, šaltas oras netrukdys joms vystytis toliau. Tačiau jei temperatūra pradeda sparčiai kristi, uždenkite krapus plėvele, kad sušiltų žemė. Gali atsitikti taip, kad žiema mus aplankys anksčiau, tada sėklos palauks pavasario ir sudygs prasidėjus vegetacijos sezonui.

REKLAMA

Dar vienas krapų auginimo būdas – sodinti juos į vazonus ir atėjus šalnoms nešti į garažą ar šiltnamį. Šis augalas nustoja augti, kai temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių šilumos, tačiau vos tik šiek tiek sušyla, vėl pradeda augimo procesą. Svarbu nepamiršti dažno laistymo.

krapų

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.