Virtuvė – tai vieta, kurioje bent kelis kartus per savaitę leidžiame laiką ruošdami maistą. Mes verdame, kepame, troškiname… Tačiau ore tvyro ne tik skanus kvapas. Purvo ir dulkių dalelės prilimpa prie riebios dangos, nusėdusios ant baldų. Virtuvės spintelių valymas yra varginantis ir sunkus darbas – bet tik tada, jei nežinote keleto gudrybių! 

REKLAMA

Visos reklamuojamos valymo priemonės, kurios žada nesugadinti jūsų baldų, per švelnios ir iš tikrųjų visai neveiksmingos? O stiprios, atvirkščiai, labai gerai nuvalo visus nešvarumus, bet po kiekvieno naudojimo pastebite, kad spintelių būklė blogėja?  

Dėl to arba visai negalite nuvalyti paviršių, arba pakinta spalva ir atsiranda įbrėžimų? Jums prireiks paprastų priemonių! Jos įveikia net storą riebalų ir purvo sluoksnį, ir nė trupučio nepažeidžia subtilaus baldų paviršiaus. 

REKLAMA

Kaip pašalinti riebalus nuo virtuvės spintelių? 

Tie patys riebalai, kurie kaupiasi ant viryklės, nusėda ir ant baldų. Tačiau norėdami juos pašalinti negalite naudoti stiprių cheminių priemonių! Negalite rizikuoti, kad virtuvės baldai išbluktų ar nusiluptų! Jums teks pasitelkti senus, močiučių ir prosenelių išbandytus metodus! 

REKLAMA

Vanduo su indų plovimo skysčiu yra populiariausia namų valymo priemonė! Visi žino, kad indų ploviklis labai gerai tirpdo riebalus! Šis derinys yra mažiausiai invazinis ir saugiausias, mat vanduo nesumažina ploviklio veiksmingumo. 

REKLAMA

 Veiksmingiausias ginklas kovojant su riebalais – actas! 

Supilkite jį į butelį su purkštuvu ir kruopščiai apipurkškite nešvarias spintelės vietas. Po spintelėmis iš anksto padėkite senus laikraščius – jie sugers iš viršaus tekančius nešvarumus. Palaukite kelias minutes, tada nuvalykite baldus švaria šluoste arba popieriniu rankšluosčiu. Kad įsitikintumėte valymo kruopštumu ir išvengtumėte acto kvapo pavojaus virtuvėje – spinteles išplaukite švariu, šiltu vandeniu ir sausai nušluostykite. 

REKLAMA

Kaip valyti virtuvės baldus pasitelkus valgomąją sodą?  

REKLAMA

Sumaišykite 4 gana didelius šaukštus valgomosios sodos ir 1 litrą vandens. Į gautą mišinį pamerkite kempinę ir ja išvalykite spinteles. O tada dar kartą išvalykite drėgna šluoste ir sausai iššluostykite. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].