Glaukoma yra gana paplitusi liga visame pasaulyje. Mokslininkai mano, kad iki 2020 m. nuo jos kenčiančių žmonių skaičius padidės iki 76 mln.

Ligos pavadinimas “glaukoma” sujungia didelę akių ligų grupę, kurioje akies lęšis periodiškai arba nuolat didėja ir dėl kurio atsiranda regėjimo lauko defektai bei silpnėja regos nervas.

Sergant šia liga žmogus tampa aklas. Glaukoma gali būti įgimta arba įgyjama dėl kelių priežasčių.

Simptomai, kurie turėtų įspėti apie glaukomą

Jūs visada turite rūpintis savo sveikata. Susirūpinti regėjimu ypač svarbu, kai jums jau 40 metų. Faktas, kad jūs galite sužinoti apie glaukomą tik kai jūsų rega jau labai suprastėjusi.

Atkreipkite dėmesį, kad glaukoma yra paveldima liga, kuri perduodama genais. Jei kas nors jūsų šeimoje serga lėtine glaukoma, tuomet turėtumėte reguliariai tikrintis akis.

Kai glaukoma sumažina periferinio (šoninio) regėjimo aštrumą, iš karto kreipkitės į gydytoją. Sergant glaukoma, šie simptomai pasireiškia labai greitai:

akies paraudimas;

stiprus akies skausmas;

neryškus matymas;

išsiplėtę vyzdžiai;

pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas.

Jei pajutote šiuos simptomus nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Dėl neatsargaus gydymo gali padidėti tikimybė apakti.

Reguliarūs vizitai pas akių gydytojus yra privaloma procedūra visiems šeimos nariams, nes tai padės laiku nustatyti anomalijas.

Kai sulauksite 40 metų, kiekvienais metais būtinai tirkitės akis. Saugokite save!

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].