Ne kiekviena patyrusi šeimininkė žino, kaip be didelių pastangų išvalyti orkaitę. Čia susikaupia tiek daug  riebalų ir suodžių, kad paprasčiausiai nusvyra rankos ir net nesinori pradėti šveitimo. Atrodo, kad niekada nepavyks pakankamai  gerai išvalyti orkaitės, kad ji spindėtų kaip nauja.

REKLAMA

Vis dėlto, šiandien norime su jumis pasidalinti vienos tvarką mėgstančios italės naudojamu metodu. Kai ateina laikas valyti orkaitę, ji visada naudoja šią gudrybę, ir tai jos dar niekada nenuvylė.

Kaip išvalyti orkaitę?

Orkaitės valymą dauguma žmonių laiko tikrai nemaloniu darbu, tačiau anksčiau ar vėliau visada tam prireikia skirti šiek tiek savo laiko. Nepatyrusiam žmogui tai gali pasirodyti tiesiog neįveikiama užduotis. Būtent todėl vis daugiau žmonių nusprendžia įsigyti savaime išsivalančias orkaites, kurių valymas yra tikrai labai paprastas.

REKLAMA

Įdomu tai, kad metodas, apie kurį netrukus papasakosime,  yra aktyviai naudojamas tokiose savaime išsivalančiose  orkaitėse. Taip, čia kalbama apie garus, kurie padeda suminkštinti ir pašalinti bet kokius teršalus. Tai veikia dar geriau nei abejotinos valymo priemonės, kurios yra brangios  ir nesaugios sveikatai.

Mums reikės puodo (jį galite pakeisti įprasta kepimo skarda), šiek tiek karšto vandens ir acto. Atkreipkite dėmesį į tai, kad actą galima pakeisti indų plovikliu. Vis dėlto, actas veikia efektyviau.

REKLAMA

Užvirinkite vandenį ir  įpilkite į puodą ar į kepimo skardą. Įpilkite šiek tiek acto, kuris sustiprins garų efektą. Be to, actas neleis susidaryti kalkių nuosėdoms. Jei orkaitėje radote senų riebalų sluoksnį, į vandenį ir actą galite įlašinti šiek tiek indų ploviklio.

REKLAMA

Indą su vandeniu pastatykite į patį iki 230 laipsnių įkaitintos orkaitės dugną, išjunkite orkaitę, uždarykite dureles  ir leiskite garams ištirpinti visus nešvarumus 30-60 minučių.

Belieka kempinėle nuvalyti atvėsusios orkaitės vidų, kad pasišalintų visi nešvarumai.

REKLAMA

Žinoma, kuo nešvaresnė orkaitė, tuo sunkiau bus ją išvalyti. Kartais ir šis metodas gali nesuveikti. Būtent todėl orkaitę būtina reguliariai valyti, kad čia nesusidarytų didelis prikepusių riebalų ir suodžių sluoksnis.

Geriausia išvalyti orkaitę iškart po kito gaminimo. Tuo metu  orkaitė yra vis dar karšta, todėl jums nereikės jos kaitinti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].