Visur esančios skruzdėlės yra mažos, bet labai mitrios. Jos daro daug žalos sode ir yra nepageidaujamos viešnios namuose. Sužinokite, kaip jas išprašyti lauk su amoniaku.

Amoniakas yra azoto ir vandenilio tirpalas. Jis yra pigus ir jo galima įsigyti bet kurioje vaistinėje be recepto.

Žinoma, kad amoniakas turi gerą poveikį įvairių vabzdžių įkandimams. Labai lengva atsikratyti niežulio ir paraudimo su amoniako ir vandens tirpalu santykiu 1:3.

Tačiau nemalonus amoniako kvapas sukelia gleivinės uždegimą ir netgi gali pažeisti plaučius. Todėl darbas su juo turi būti atliekamas su specialiomis apsauginėmis priemonėmis, pvz., pirštinėmis, akiniais ir kaukėmis.

Kaip atsikratyti skruzdžių

Yra daug būdų išvaryti skruzdes iš sodo. Tačiau dažnai jie būna sudėtingi ir ne itin veiksmingi. Yra ir paprastesnis būdas paraginti nekviestus svečius išeiti iš sodo.

Kad tai padarytumėte, apipurkškite jas specialiu tirpalu. Tik 2 šaukštai amoniako 5 litrams vandens.

Šiuo tirpalu apliekite skruzdėles ir vietas aplink. Svarbu atsekti visus tunelius. Bjaurus gyvūnas labai greitai pabėgs iš savo namų.

Yra dar vienas būdas: sudrėkinkite storą audinį su amoniaku, uždenkite juo lizdą ir užsandarinkite jį medžiaga, pavyzdžiui, plastikiniu maišu. Vabzdžiams kvapas bus nepakeliamas ir jie greitai paliks tą vietą.

Jei reikia skruzdėles išvaryti nuo augalų, kad neužveistų amarų, geriau naudoti tokį tirpalą: 10 ml amoniako 10 litrų vandens. Tai bus gera azoto trąša ir priemonė atsikratyti skruzdėlių.

Dar geriau į mišinį pridėti tris valgomuosius šaukštus cukraus ir palaistyti augalus po šakniavaisiais arba visiškai apipurkšti krūmus.

Amoniakas prieš kenkėjus kambaryje

Ši priemonė gali išgąsdinti skruzdes, kurios dažnai atklysta į namus ir kitas patalpas. Būtina atskiesti vieną butelį amoniako litre vandens. Kvapas bus labai aštrus, todėl būtinai dėvėkite apsauginę įrangą.

Su šiuo tirpalu reikia kruopščiai nuvalyti visas rašiklius, stalviršius, pjedestalus ir kitas vietas, per kur skruzdės gali patekti į kambarį.

Kvapas išnyks maždaug per 30 minučių, o skruzdes išgąsdins kur kas ilgesniam laikui.

Be laikino nemalonaus kvapo amoniakas nesukels jokių papildomų problemų namams ar jų gyventojams. Jis yra saugus naminiams gyvūnėliams ir vaikams.

Prevencinės priemonės

Kad išvengtumėte skruzdžių atsiradimo sode, galite įpilti vieną valgomąjį šaukštą amoniako į vandens kibirą ir palaistyti kas 14 dienų. Net tokio mažo kiekio aromatas yra pakankamas, kad išgąsdintų nekviestus svečius.

Siekiant užkirsti kelią skruzdėms įsikurti kambaryje, būtina sandariai laikyti viską, kas jas galėtų sudominti. Tai yra saldūs ir lipnūs maisto produktai, taip pat būtina reguliariai išplauti šiukšlių dėžes ir nelaikyti neplautų indų.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].