Pridegę puodai ir keptuvės neatrodo estetiškai, be to, juose  daug blogiau virti ar kepti maistą. Tačiau tam pakeisti yra veiksmingų naminių priemonių. Sumaišykite cukrų ir muilą, ir daugiau niekada nebereikės vargintis dėl degėsių.

REKLAMA

Niekas nėra tobulas virėjas, todėl visiškai normalu, kad kartais kas nors gali pridegti. Tačiau jei sudegusio maisto iš karto nepašalinsite, dažnai būna sunku jį išvalyti. Indų plovimo skysčio naudojimas šiam tikslui visiškai nepasiteisina. Laimei, tam yra daug geresnė priemonė.

Kaip užkirsti kelią puodo pridegimui?

REKLAMA

Jei atsitiko taip, kad jūsų virtuvės indai pernelyg dažnai pridega, vienas sprendimas, be abejo, yra įsigyti puodus dvigubu dugnu. Priešingai nei mano kai kurie žmonės, tokie indai įkaista stebėtinai greitai, gerai paskirsto šilumą ir ilgai ją išlaiko. Daugelio patyrusių virėjų teigimu, dėl jų maisto gaminimas tampa malonesnis ir patogesnis. Paprastai jų kaina nėra tokia didelė, palyginti su standartiniais indais. Kai reikia virti pieną (tai bene dažniausias pridegimo šaltinis, kuriam nėra lygių), verta investuoti į specialius pieno indus. Šių dienų rinkoje jų gausu, todėl neturėtumėte turėti problemų dėl jų pasirinkimo.

Przypalony garnek. Fot. Gettyimages

REKLAMA

Sumaišykite cukrų ir muilą, ir atsikratykite pridegimų

Tačiau tarkime, kad, deja, jau puodas ar keptuvė spėjo pridegti. Mišinys, pagamintas iš paprasto muilo gabalėlio, cukraus ir trupučio vandens pašalins šią dėmę lengviau nei daugelis kitų priemonių! Pirmiausia muilo gabalėlį sutarkuokite (arba supjaustykite labai mažais gabalėliais). Tada įdėkite jį į pakankamai gilų vidutinio dydžio indą. Į vidurį įberkite du valgomuosius šaukštus cukraus (pageidautina, kad kupinus). Įpilkite dar pusę puodelio vandens. Viską gerai išmaišykite, kad muilas ištirptų. Paimkite kempinę, įmerkite ją į paruoštą tirpalą ir pradėkite šveisti. Nustebsite, kaip lengvai galima pašalinti net senus pridegusius maisto likučius (nors, žinoma, teks įdėti šiek tiek pastangų).

REKLAMA

Wymieszaj cukier w mydłem, fot. simple & fast/YouTube

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.