Tai tikras nepatogumas vonios kambariuose, kuriuose yra drėgmės ir drenažo problemų. Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos? Šiame straipsnyje mes jums papasakosime apie paprastą ir veiksmingą kovos su juo būdą.

Ar pelėsis vonioje pavojingas?

Juodasis pelėsis gali būti pavojingas, ypač tiems, kurie yra alergiški jam. Taip pat yra nedidelė tikimybė, kad jūsų vonios kambaryje yra toksiškas stachybotrys chartarum pelėsis, kuriam sunaikinti paprastai reikia profesionalų įsikišimo.

Kaip sužinoti, ar mano vonios kambaryje yra juodasis pelėsis?

Norėdami sužinoti, ar tai juodasis pelėsis, tiesiog pauostykite vonios kambarį. Juodasis pelėsis dušo zonose turi nepamirštamą pelėsio kvapą. Pelėsis prilimpa prie audinių, šampūno buteliukų dugno ir ant bet kokio stovinčio vandens. Šiose vietose pamatysite juodas arba rausvas dėmes, kurios rodo ankstyvą pelėsių augimą.

Prevencija – kaip sustabdyti pelėsio augimą duše?

Kad pelėsis neaugtų duše, stenkitės, kad drėgmės lygis būtų mažesnis nei 50 %. Paprastai tinkama oro kondicionavimo sistema arba ventiliatorius vonios kambaryje palaiko šį rekomenduojamą drėgmės lygį. Įsitikinkite, kad vonios kambaryje yra tinkama ventiliacija, o jei jos neturite, įrenkite ventiliatorių. Jei vonioje yra langas – laikykite jį pravirą. Jei galite, po maudynių dušo galvutę nuvalykite šluoste arba kempine.

Kas savaitę valykite vonios kambarį pasirinktu valikliu ir kartą per mėnesį naudokite priešgrybelinę priemonę. Jei jau turite pelėsį ir norite jo atsikratyti, reguliariai prižiūrėdami galite jį išnaikinti. Užpurškus acto ant vonios paviršių ir leidžiant jam išdžiūti, sunaikinamos pelėsių sporos ir užkertamas kelias joms augti.

Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos?.. Jums padės vatos gabaliukai

Nuostabi pagalba kovojant su pelėsiu vonioje gali būti vatos diskeliai, kuriais kasdien valotės makiažą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sudrėkinti keletą šių diskelių stipriu balikliu. Tada išdėliokite juos pelėsio paveiktose vietose ir palikite per naktį. Ryte paimkite šveitimo šepetėlį ir, paėmę vatos diskelius, nušveiskite pelėsio paveiktas vietas. Pelėsio neliks nė kvapo!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].