Jei turite bent šiokį tokį gebėjimą ką nors pasigaminti, be didesnio vargo galite pasidaryti „pasidaryk pats“ stiliaus drėgnąjį dulkių siurblį. Tai daug paprasčiau nei atrodo, ir toks prietaisas itin gerai tiks sofoms ir foteliams valyti.

REKLAMA

Valyti minkštus baldus dažnai būna nemenkas iššūkis, ypač jei jie pagaminti iš kokios nors subtilios medžiagos. Todėl šioje situacijoje labai praverstų drėgnas dulkių siurblys. Jums visai nebūtina jo pirkti iš parduotuvės. Papasakosime, kaip savarankiškai pasigaminti tokį patogų įtaisą.

Štai kaip pasigaminti drėgną siurblį

REKLAMA

Pirmiausia jums reikės vieno plastikinio indo. Kuo didesnį rasite, tuo bus geriau, nes tai bus jūsų dulkių siurblio rezervuaras.

odkurzacz na mokro, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Jums taip pat reikės plastikinių antgalių, tokių kaip pavaizduoti žemiau esančioje nuotraukoje (užteks dviejų):

odkurzacz na mokro, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Pirmiausia indo dangtelyje išgręžkite dvi skyles plastikiniams antgaliams skyles. Į jas įstatykite tarpines ir įsukite plastikinius antgalius:

odkurzacz na mokro DIY, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Tuomet reikės vienos alkūnės, vamzdžių ir senos sulenktos dulkių siurblio vamzdžio dalies. O prie viso to dar reikės antgalio, galinčio įsiurbti nešvarumus ir bet kokias šiukšles. Šiuos elementus sujunkite bet kokiais tvirtesniais klijais. Galiausiai turėtumėte gauti kažką tokio, kas atrodytų maždaug taip:

odkurzacz na mokro DIY, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Žinoma, toks siurblys pats savaime nieko negali įsiurbti. Todėl jį reikia prijungti prie įprasto dulkių siurblio, pavyzdžiui, tokio, koks pavaizduotas šioje nuotraukoje:

odkurzacz na mokro DIY, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Kai tai padarysite, naudodami jį į plastikinį indą įsiurbkite šiek tiek vandens:

odkurzacz na mokro, fot. Creation Holic/youtube

REKLAMA

Tada pasiruoškite dubenį su vandeniu ir valymo skysčiu, tinkančiu sofos ar fotelio medžiagai, kurią norite valyti. Šluoste padenkite sofą ar fotelį šiuo mišiniu, o tada pašalinkite skystį (ir visus nešvarumus) savo pasigamintu dulkių siurbliu. Principas čia bus labai panašus į profesionalaus drėgno valymo dulkių siurblio veikimo principą.

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.