Nuo šiol amarai jums neturi būti baisūs! Viskas, ką jums reikia padaryti, tai žinoti tinkamus produktus, kurie juos beveik iš karto pašalins. O patys efektyviausius galite pasigaminti ir patys namuose!

REKLAMA

Šiandien mes norime jus supažindinti su veiksmingais patarimais, kurie buvo naudingi kitiems sodininkams, todėl galime beveik 100% užtikrintai pasakyti, kad jie taip pat bus naudingi ir jums!

Tirpalas su indų plovikliu ir vandeniu

Įsivaizduokite, kad toks įprastas indų ploviklis gali visiškai pašalinti amarus.

REKLAMA

Paruoškite 1 litro vandens ir 1 nedidelio šaukšto ploviklio tirpalą, sumaišykite ir supilkite į purškiamą butelį.

Pavyzdžiui, jei ant rožių turite amarų, apipurkškite jas šiuo tirpalu ir visą rožę, maždaug po 2 valandų, nuplaukite švaraus vandens srove.

Jei reikia, procesą pakartokite.

Skaitytojo patarimas

REKLAMA

Šis mūsų skaitytojo patarimas tikrai tinka rūkaliams! Kartą jam patarė uošvė ir aš taip pat esu tai išbandęs, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kažkiek keistas būdas.

REKLAMA

„Atradau amarus ant hibisko ir nutariau, kad tą dieną išbandysiu kokią nors priemonę prieš juos. Internete yra daugybė instrukcijų, kaip pasigaminti ekologiškus purškalus, kurie nekenkia aplinkai ir gali būti gaminami namuose.

Radau tokį, kurio sudėtyje buvo tabakas, bet nenorėjau purtyti tabako iš cigarečių, todėl naudojau cigarečių nuorūkas iš peleninės.

REKLAMA

Aš hibiskui sunaudojau maždaug 1–1,5 šaukštelio tabako, kurį užpyliau verdančiu vandeniu ir palikau pastovėti.

REKLAMA

Paruošiau mišinį anksti ryte ir leidau visą dieną fermentuotis, išfiltravau, įpyliau šiek tiek įprasto indų ploviklio (vos kelis lašus) ir šaukštelį alkoholio. Išmaišiau.

Supyliau viską į purškiamą buteliuką ir papurškiau ant hibisko – ir tirpalas iš karto suveikė!

REKLAMA

Nuo tada aš šį tirpalą taip pat naudoju daržovėms ir visoms gėlėms purkšti – ir mano žmona man nebeprikaišioja, kad mesčiau rūkyti!“ – pasakoja Jozefas Zalikas.

Burnos skalavimo skystis

REKLAMA

Sumaišykite bet kokį burnos skalavimo skystį (net ir pigiausią) su vandeniu santykiu 1: 1 ir įlašinkite kelis lašus skysto muilo.

REKLAMA

Įpilkite į purškiamą buteliuką, kruopščiai sukratykite ir nupurkškite visą augalą. Jei reikia, procedūrą pakartokite.

Banano žievė

REKLAMA

Norėdami išvengti amarų ant rožių, naudokite bananų žieveles.

REKLAMA

Tiesiog užkaskite banano žieveles aplink rožę ir jos puikiai apsaugos nuo amarų.

Pūvanti žievelė išskiria amarams ir skruzdėms nemalonius kvapus, todėl yra puiki ekologiška apsauga nuo šių kenkėjų.

REKLAMA

Levandos

Kaip ir pūvanti banano žievelė, levanda amarams taip pat nepatinka. Pasodinkite ją kartu su rožėmis ir jūs būsite ramūs, kad amarai nebepuls!

REKLAMA

Didžioji dilgėlė

REKLAMA

Prisirinkite dilgėlių, užpilkite lietaus vandeniu ir leiskite mišiniui pastovėti maždaug 1-2 savaites. Galite (bet neprivalote) praskiesti vandeniu santykiu 1: 1 ir užkrėstus augalus kruopščiai palaistykite šiuo mišiniu. Amarai ​​tiesiog patys pabėgs!

Ir galų gale dar vienas puikus patarimas…

REKLAMA

Boružėlės

Pažaiskite su vaikais žaidimą „Kas ras daugiausia boružėlių“, o tada paleiskite surinktas boružėles ant augalų, kurie yra užkrėsti amarais. Boružės yra natūralus amarų priešas ir jūsų dėka, jos turės skanią puotą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].