Jei gyvenate vietovėje, kurioje vanduo yra labai kietas, tikėtina, kad tai kelia tikrai nemažai rūpesčių. Kalkių nuosėdos nusėda ne vien tik ant kriauklės paviršiaus, bet taip pat ir ant įvairių prietaisų, todėl naudinga žinoti, kaip galima greitai ir efektyviai galima nuvalyti apkalkėjusį paviršių.

REKLAMA

Nors kalkių nuosėdos nėra labai kenksmingos, tačiau jos bjauroja estetinį vaizdą. Jei norite, kad kriauklė visada tviskėtų švara, naudinga žinoti, kokios priemonės gali padėti šias nuosėdas pašalinti. Tam tikrai nebūtina naudoti labai brangių ir agresyvių cheminių priemonių: galite išbandyti paprastą gudrybę, apie kurią žinojo mūsų močiutės.

REKLAMA

Jei norite efektyviai kovoti su negražiai atrodančiomis dėmėmis ir ant kriauklės susidariusiomis apnašomis, impregnuokite kriauklės paviršių aliejumi. Ši priemonė atnaujins spalvą ir sugrąžins gražų blizgesį. Aliejus puikiai tinka pastaruoju metu madingoms tamsios spalvos granitinėms kriauklėms, tačiau šią priemonę saugu naudoti ir tradicinėms, tipiškoms kriauklėms. Galite naudoti bet kokį aliejų, tačiau tam labiausiai tinka rapsų ar saulėgrąžų aliejus.

Taigi, ką daryti? Tereikia nuvalyti nešvarumus ir nuosėdas, o tuomet impregnuoti kriauklės paviršių keliais lašais aliejaus. Tiesiog popieriniu rankšluosčiu ištepkite aliejų per visą kriauklės paviršių ir leiskite aliejui įsigerti. Beveik iš karto pastebėsite, kad kalkių nuosėdos susikaupia ne taip greitai, be to, ant kriauklės paviršiaus atsiranda mažiau dėmių. Nepersistenkite su aliejaus kiekiu, – užtenka vos kelių lašų. Jei naudosite per daug aliejaus, kriauklės paviršius taps lipnus.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].