Šaltis ir sniegas - puikios sąlygos į lauką išnešti kilimus ir ne tik. Sužinokite išsamiau!

Dulkių siurbliu dažnai neišeina pašalinti visų nešvarumų nuo kilimų. Pasinaudokite žiemos privalumais ir išneškite kilumus į lauką. Tą darydavo mūsų močiutės.

Šalčio poveikis

Žiemos mėnesiai yra puikus metas prakratyti kilimus. Šaltis kovoja su erkutėmis, pelėsiu, kitomis bakterijomis ir neutralizuoja nemalonius kvapus. O sniegas veikia kaip kempinė, sugerianti smėlį, dulkes ir žiedadulkes, kurios susikaupia tarp kilimo pluoštų.

Kaip purtyti kilimą žiemą?

Visų pirma, reikia kilimą valyti šaltą dieną, kai temperatūra yra žemesnė nei 0° C. Sniegas neturėtų būti drėgnas, nes kilimas sugers daug drėgmės, o jį išdžiovinti bus labai sunku. Viršutinę kilimo pusę padėkite ant sniego ir pradėkite mušti šluotele. Dėl šios paprastos procedūros bet koks nešvarumas labai lengvai iškris iš pluošto ir bus sugertas sniego. Kilimas atsigaus, spalvos atrodys ryškesnės, o įlenkimai šiek tiek išsitiesins.

Jokių chemikalų

Kilimo purtymas žiemą yra visiškai ekologiškas ir pigus valymas. Kad efektyviai atsikratytumėte mikrobų, dulkių, smėlio, purvo, nereikia naudoti jokių ploviklių.

Šaltis tinka ir patalynei bei žaislams

Šaltą orą išnaudokite patalynei, antklodėms, pagalvėms ir net pliušiniams žaislams, su kuriais žaidžia vaikai, išvėdinti. Pakabinkite juos ant džiovyklės ar virvelės lauke arba balkone ir palikite kelioms valandoms. Taip įvairūs patogeniniai mikroorganizmai žus.

Ar esate išbandęs šį metodą?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].