Priežastys, kodėl prieš atidarant skardinę derėtų nuvalyti jos dangtelį

Kartais būna sunku atsispirti pagundai nepaėmus skanaus gėrimo skardinės į rankas ir neatsigaivinus. Juk taip malonu vienu judesiu pradaryti skardinę ir numalšinti troškulį. Arba atsidaryti skardinę skanių konservų, kai nėra laiko ar galimybių pasigaminti kitokio maisto. Tačiau ar nepamirštate prieš tai nuvalyti skardinės dangtelio? Jei to nepadarysite, su skaniu gėrimu ar maistu galite praryti ir kitokių dalykų, pvz., vabzdžių ar gyvūnų liekanų.

Konservuoti produktai nueina ilgą kelią, kol patenka į mūsų rankas. Būnant sandėlyje ar vežant sunkvežimiu atsiranda užteršimo rizika. Peržvelkime priežastis, kodėl prieš atidarant konservuotus produktus reikia nuvalyti skardinių dangtelį.

Juos galėjo apšlapinti maži gyvūnai

Gyvūnų šlapimas yra pagrindinis pavojingų ligų, tokių kaip leptospirozė, šaltinis. Ligai būdingi bakterijų sukeltas karščiavimas, galvos, raumenų skausmai ir emocinis nestabilumas. Liga perduodama žmonėms per pelių ir žiurkių šlapimą. Jei šie simptomai pasireiškia, gali prasidėti ūminė ligos forma.

Jie gali būti užteršti aplinkos nešvarumais

Pasak Amerikos sveikatos organizacijos, užterštame konservų skardinės paviršiuje gali būti patogeninių mikroorganizmų. Pavyzdžiui, taip į organizmą patekusi bacillus cereus bakterija sukelia tokius simptomus kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.

Ant jų dažnai savo kiaušinėlius deda tarakonai ir kiti vabalai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tarakonai ir kiti vabalai gali platinti tokias ligas kaip dizenterija, vidurių šiltinė, nekrozė ir raupsai. Kad to išvengtumėte, skardinės dangtelį nuplaukite muilu ir vandeniu.

Gyvūnų liekanos gali patekti į maistą

Ant skardinės dangtelio gali būti daug vabzdžių, tokių kaip musės, vorai ir tarakonai, liekanų. Jei atidarysite dangtelį jo nenuvalę, yra rizika, kad šių gyvūnų liekanos susimaišys su maistu, kurį ketinate valgyti. Svarbu būti atsargiam, nes, pvz., musės perneša daugiau nei 60 bakterijų rūšių, įskaitant tas, kurios sukelia raumenų ir kaulų ligas, poliomielitą ir šiltinę.

Niekada nevėlu išsiugdyti gerus įpročius!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].