Musashi Miyamoto, dar žinomas kaip Bennosuke Miyamoto, buvo vienas žymiausių XVII a. Japonijos samurajų. Jam priklauso rekordinis pergalingų kovų skaičius – jų suskaičiuojama apie 60.

Prieš pat mirtį žymus samurajus parašė knygą, kurioje išdėstė savo gyvenimo tiesas. Nors nuo to laiko jau praėjo keli šimtmečiai, tačiau jo išreikštos mintys yra aktualios ir šiomis dienomis. Išrinkome 20 svarbiausių Musashi Miyamoto gyvenimo nuostatų – jais norime pasidalinti ir su jumis:

1. Išmokite priimti gyvenimą tokį, koks jis yra.

Per daug jaudindamiesi dėl tolimos ateities, savo sieloje pasėjate nerimą. Norėdami išlaikyti ramybę, turite išmokti priimti gyvenimą tokį, koks jis yra. Kiekvieną dieną priimdami naujus iššūkius išmoksite pamiršti sunkumus ir galėsite mėgautis šia akimirka.

Senovės Rytų išminčių patarimai, kurie vis dar aktualūs šiandien

2. Nesivaikykite malonumų.

Žinoma, nėra nieko blogo norėti patirti kažką malonaus, tačiau tai neturėtų tapti jūsų gyvenimo tikslu. Jei nuolatos vaikysitės malonumų, prarasite galimybę mėgautis nuostabiomis akimirkomis, kurias galite patirti čia ir dabar. Geriausi dalykai gyvenime atsiranda visiškai netikėtai: nors iš pažiūros tai yra visiškai nereikšmingi dalykai (paukščio giesmė sode, į kambarį prasiskverbęs saulės spindulys, ir t.t.), tačiau būtent jie gali padėti patirti akimirkos džiaugsmą.

3. Nebūkite impulsyvūs.

Kartais yra palanku vadovautis savo intuicija, ir veikti pakankamai greitai. Vis dėlto, gana dažnais atvejais yra palankiau įvertinti galimą riziką, ir savo žingsnius gerai apgalvoti.

4. Nebūkite apsėsti.

Neaukokite gražių gyvenimo akimirkų vien tam, kad pasidarytumėte gražią asmenukę, ir surinktumėte kiek įmanoma daugiau „patiktukų“. Nors mes visi siekiame tam tikro idealo, tačiau neleiskite, kad tai jus apsėstų.

5. Neleiskite, kad jus užvaldytų pavydas.

Bet kokios formos pavydas gali tapti tikra manija, o tai neleidžia objektyviai mąstyti ir priimti tinkamus sprendimus.

6. Neprisiriškite prie daiktų.

Pernelyg didelis prisirišimas prie jums priklausančių daiktų labai vargina, ir gali sukelti maniją. Jauskitės laisvi, ir pasistenkite, kad jūsų nevaldytų daiktai.

7. Nesigraužkite dėl praeities.

To, kas įvyko praeityje, šiandien jau negalite pakeisti, todėl nesidairykite atgal, ir nesisielokite dėl praradimų. Atminkite, kad niekas mūsų gyvenime neįvyksta šiaip sau, todėl būkite atviri naujovėms.

8. Nesisielokite dėl išsiskyrimo.

Viso gyvenimo laikotarpiu tenka ne kartą atsisveikinti su savo artimaisiais, tačiau dėl to nereikėtų labai graužtis. Nors praradimai yra tiesiog neišvengiami, tačiau viskas mūsų gyvenime keičiasi į gerąją pusę. Atminkite, kad laikas gydo visas žaizdas, todėl anksčiau ar vėliau pasijusite geriau.

9. Nelyginkite savęs su kitais.

Lygindami save su kitais tiesiog nuodijate savo gyvenimą, todėl turite atrasti gerąsias savo puses, o tuomet, jei jums nesiseka, pagalvokite, kas jums trukdė pasiekti užsibrėžtą tikslą.

10. Neleiskite, kad jus užvaldytų aistra.

Nors žmogus neretai siekia momentinių malonumų, tačiau samurajus pataria tam atsispirti. Ieškokite to, kas yra tikra – akimirkos palaima ne visada yra geriausia, ką mes galime gauti iš gyvenimo.

11. Būkite atviri naujovėms.

Nors įvairios naujovės neretai gąsdina, tačiau turite būti joms atviri – tik tuomet gyvenimo kelionė bus įdomi ir turininga.

12. Neprisiriškite prie savo aplinkos.

Gyvenimo laikotarpiu daug kas gali pasikeisti, todėl turėtumėte per daug neprisirišti ne tik prie daiktų, bet taip pat ir prie jus supančios aplinkos.

laimė

13. Jauskite saiką.

Musashi Miyamoto, kaip ir jo mokytojas Buda, laikėsi saiko. Maistas yra tik energijos šaltinis, padedantis palaikyti gyvybę, bet ne daugiau! Jei maistą pradėsite laikyti malonumo šaltiniu, prarasite saiką, ir tapsite tarsi apsėsti.

14. Ribokite savo norus ir poreikius.

Atminkite, kad po mirties su savimi negalėsite pasiimti net degtukų dėžutės, todėl turėtumėte riboti savo poreikius ir neapsikrauti daiktais.

15. Nekopijuokite kitų žmonių elgesio.

Nors kartais neatsispiriame pagundai elgtis taip, kaip visi, tačiau svarbu atsirinkti, kas yra tikra, ir kas yra geriausia jums patiems.

16. Būkite dėkingi Dievui, tačiau nebūkite nuo jo priklausomi.

Ar žinote posakį:  „Dievas padeda tiems, kurie padeda sau“? Dievas gali tik parodyti mums kelią, tačiau visus sunkumus turime įveikti patys. Jei pakankamai nesistengsite, nereikėtų tikėtis, kad sulauksite pagalbos iš aukščiau.

Rugpjūčio 7–26 dienomis 6 zodiako ženklai nutrauks ryšius su praeitimi

17. Nebijokite mirties.

Mirtį turėtume priimti kaip neišvengiamybę: nieko mūsų gyvenime nėra amžino, taigi, ir mirtis kažkada pasibels ir į mūsų duris.

18. Kardą išsitraukite tik tada, kai tai yra būtina.

Silpnų ir beginklių žudymas yra didelė nuodėmė, todėl stoti į kovą turėtumėte tik tada, kai tai yra būtina.

19. Turtas nėra gyvenimo tikslas.

Jei visiems pasaulyje rūpėtų tik tai, kaip dar labiau praturtėti, mūsų visuomenė paprasčiausiai nustotų egzistuoti. Vaikytis turtų paprasčiausiai yra kvaila.

Dalykai, kuriuos sako ir daro savimi pasitikintys žmonės

20. Ginkite savo garbę.

Atminkite, kad garbė yra vienas brangiausių jūsų turtų, todėl prireikus turite ją ginti.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected]lt.