Daugelis atostogauti vykstančių žmonių nelabai žino, kaip reikia elgtis viešbučiuose. Ką galima ir ko negalima ten daryti? Verta tai žinoti prieš pradedant lankytis viešbutyje. Tokio tipo įstaigose yra daug nerašytų taisyklių ir normų, kurių geriau laikytis. Priešingu atveju į jus gali žvelgti kaip į necivilizuotą laukinį žmogų. Pateiksime jums visas tokias taisykles, apie kurias galbūt iki šiol nežinojote.

REKLAMA

Taisyklės, kurias paminėsime, daugiausia susijusios su naudojimusi viešbučio kambariais – būtent dėl jų viešbučio svečiai padaro daugiausia klaidų. Jei iki šiol galvojote, kur ką padėti, ar išsikrausčius reikia uždaryti langus ir t. t., mes išsklaidysime visas jums kilusias abejones.

Tad kaip gi reikia elgtis viešbutyje?

REKLAMA

ŠTAI SVARBIAUSIOS NERAŠYTOS TAISYKLĖS, KURIAS TURĖTUMĖTE ŽINOTI

Panaudotus rankšluosčius numeskite ant vonios kambario grindų

REKLAMA

Tai viena svarbiausių nerašytų, tačiau daugeliui žmonių nežinomų taisyklių. Štai kodėl daugelyje įstaigų jau kurį laiką tai skelbiama kur nors vonios kambaryje esančiame informaciniame stende. Tačiau taip būna ne visada, ir kartais jums gali kilti klausimas, kodėl vieną panaudotą rankšluostį darbuotojai išnešė, o kito – ne. Visuose pasaulio viešbučiuose galioja taisyklė, pagal kurią panaudotus rankšluosčius, kuriuos darbuotojai turėtų pakeisti, turėtumėte numesti ant vonios kambario grindų. Kita vertus, tuos, kurių neturėtų paimti personalas, galima palikti bet kur kitur (pvz., ant pakabos).

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

REKLAMA

Išeidami iš kambario neklokite lovos

Kai tik išsikraustote iš kambario, visiškai nėra jokio reikalo jums pakloti lovos. Viešbučio darbuotojai vis tiek turės visiškai pakeisti patalynę ir atidžiai patikrinti, ar nieko nepamiršote, pvz., po antklode. Lovos paklojimas gali būti gražus gestas, bet jis visiškai beprasmis.

REKLAMA

O kaip dėl arbatpinigių? Palikti ar nepalikti? Jei taip, tai kiek?

Šiuo atveju nėra vienos universalios taisyklės ir tai visada priklauso nuo konkrečios šalies. Dažnai paplitęs įsitikinimas, kad visur viešbučių darbuotojams reikia palikti arbatpinigių, tačiau, pavyzdžiui, kai kuriose Azijos šalyse tai netgi laikoma įžeidimu. Jei norite sužinoti, ar turėtumėte palikti arbatpinigių, visuomet turėtumėte tai išsiaiškinti prieš vykdami į konkrečią šalį, nes kultūrinės normos čia gali labai skirtis.

REKLAMA

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

Ar išeidami iš kambario turėtumėte palikti atidarytus langus?

REKLAMA

Tikrai taip. Išskyrus atvejus, kai lauke yra minusinė temperatūra arba kokia nors oro anomalija, o įprastais atvejais išeidami iš kambario tikrai turėtumėte palikti atidarytus langus. Įstaigos personalas tikrai teigiamai įvertins šį paprastą gestą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.