Ar norite sužinoti, kaip, nusipirkus vieną petunijos augalą, iš jo gauti dešimt sodinukų? Tai – puikus būdas sutaupyti, nes juk kiekvienas gėlės krūmas kainuoja. O panaudoję šį metodą patys juos padauginsite.

Petuniją yra lengva persodinti, todėl užtenka nusipirkti vieną ar porą augalų ir apsisodinsite visą sodą ar gėlyną.

Visų pirma, pasiruoškite tinkamą dirvą. Paprastai tai yra durpių pagrindo substratas su perlito priedu (perlitas išlaiko drėgmę, todėl dirvožemis taip greitai neišdžiūsta). Pridėkite jo į mažus, 100 g indelius su drenažo angomis.

Indelius sudėkite į plastikinę dėžę, skirtą vaisių ar daržovių laikymui. Dėžutės dugną prieš tai padenkite plastikine plėvele.

Toliau svarbus punktas!

Paimkite suaugusios petunijos šakeles ir nukirpkite iki 5-7 cm ilgio Jei jau yra pumpurų, pašalinkite ir juos, kad įsišaknijimo procesas būtų greitesnis.

Kaip paruošti nupjautas šakeles sodinimui? Pašalinkite apatinius lapus ir pumpurus (jei yra).

Stiebelių galus pabarstykite šaknis vystytis skatinančiomis priemonėmis ir pasodinkite į paruoštą dirvožemį iki nepaliestų lapelių.

Kai visus stebelius pasodinsite į indelius, palaistykite ir nuneškite dėžę į šiltą vietą. Uždenkite dėžę plastikine plėvele, kad gautumėte šiltnamio efektą. Tokiame mini šiltnamyje išlieka didelis drėgnumas, būtinas šaknų išleidimui.

Kiekvieną dieną mini šiltnamį pravėdinkite, kad neatsirastų grybelinių ligų. Jei reikia, augalus laistykite ir purkškite.

Po 10-14 dienų atsiras šaknų ir bus galima padidinti šiltnamio vėdinimo laiką. Dar po dviejų dienų galėsite visiškai nuimti plėvelę.

Kai šaknys visiškai susiformuos, petunijas galima persodinti į nuolatinę vietą.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].