Maistinės kandys yra gudrūs kenkėjai, kurie lengvai įsikuria virtuvėje. Kandys mėgsta birius produktus ir riešutus. Kaip jų atsikratyti? Į pagalbą skuba maistinių kandžių spąstai. 

REKLAMA

Maistinės kandys nėra didelės (jos yra apie 1 cm ilgio) ir atrodo kaip paprastos kandys. Jos minta biriu maistu ir labai greitai dauginasi. Pastebėję maistines kandis savo virtuvėje, privalote tučtuojau imtis veiksmų. 

 Kaip atsikratyti maistinių kandžių? 

Kyla klausimas, kaip amžiams pašalinti kandis iš virtuvės? Reikia tik pasidaryti specialius spąstus. Paruoškite nedidelį dubenį ir į jį supilkite 2 ingredientus, kurie pirmiausia pritrauks kandis, o paskui jas sunaikins (vabzdžiai nuskęs skystyje). Tokią gaudyklę dėkite į spinteles, kuriose gyvena kandys. 

Maistinių kandžių gaudyklė: sumaišykite vyno actą su trupučiu prabangaus rūgštaus vyno!

REKLAMA

Spintelių dezinfekcija virtuvėje 

Pirmiausia derėtų kruopščiai išvalyti visas savo virtuvės spinteles. Išmeskite visus gaminius, į kuriuos įsisuko maistinės kandys. Dar daugiau – lentynas ir spinteles išplaukite vandeniu su actu ir mėgstamu eteriniu aliejumi (nebūtina). Dar vienas patarimas, kaip greitai dezinfekuoti spinteles. Sumaišykite karštą vandenį ir actą santykiu 1:1. Tada dubenį su mišiniu palikite spintelėje ir palaukite, kol tirpalas atvės. 

Tinkamas produktų laikymas 

REKLAMA

Visus birius produktus (miltus, kruopas, riešutus) laikykite stikliniuose induose. Nepalikite jų popieriniuose ar plastikiniuose maišeliuose. 

REKLAMA

Kvapieji repelentai 

Maistinės kandys nemėgsta tam tikrų kvapų. Todėl verta tuo pasinaudoti. Į spintelę ar stalčių galite įdėti: 

REKLAMA

džiovintų citrusinių vaisių žievelių;

apelsiną su įsmeigtais gvazdikėliais;

REKLAMA

kvapniųjų pipirų arba lauro lapų; 

vanilės aromatu suvilgytų vatos diskelių;

REKLAMA

džiovinto tabako maišelių. 

Dar  maistines kandis atbaido gvazdikėlių arbatos kvapas. Du šaukštus gvazdikėlių užpilkite verdančiu vandeniu. Puodelį įdėkite į virtuvės spintelę. Tada palaukite, kol vanduo visiškai atvės, ir išimkite puodelį. 

REKLAMA

Jūs jau žinote, kaip veikia maistinių kandžių gaudyklė.

Dar vienas patarimas. Supjaustykite citriną, pabarstykite druska ir padėkite ant naktinio staliuko. Tai laiko patikrintas mūsų močiučių triukas! 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].