Paprasti pratimai, padedantys palengvinti klubo, kelio ar pėdos skausmą

Ar žinojote, kad daugiau nei 100 milijonų amerikiečių kenčia kelio skausmus? Jei esate viena iš 20% moterų, patyrusių šią problemą, turėtumėte nedelsdama pradėti su ja kovoti. Be kelio skausmo, daugybė moterų kasdien patiria nemalonius pojūčius kitose kojų dalyse (pėdose, klubuose ir kt.). Pristatome 7 pratimus, kurie padės sušvelninti (ar net pašalinti!) kelio, pėdos ar klubo skausmą.

1. Pasistiebimas

Sulenkite vieną koją prie kelio ir lėtai pakelkite kitos kojos kulną. Tada nuleiskite kulną ant grindų ir pakartokite pratimą 10-15 kartų kiekvienai kojai. 

Geras patarimas – galite laikytis už kėdės atlošo! Taip pat nepamirškite, kad jūsų judesiai turi būti tikslūs ir lėti. Šis pratimas stiprina kelio raumenis.

2. Remkitės prie sienos

Šis pratimas yra vienas efektyviausių būdų gydyti kojų skausmą.

Pasisukite į sieną ir būkite nuo jos maždaug 30 cm atstumu ir abi savo rankas į ją atremkite. Tada vieną koją ištieskite atgal, o kitą šiek tiek sulenkite ir padėkite į priekį. Nugarą stenkitės išlaikyti tiesiai.

skausmą

3. Kojų pirštai

Šio paprasto pratimo pranašumas yra tas, kad jį galima atlikti net darant namų ruošos darbus. Pradėkite vaikščioti ant kojų pirštų, darykite tai 10–15 minučių arba tol, kol pajusite nuovargį ir „deginimą“ pirštuose. 

Šis pratimas suteikia jūsų kojoms papildomą apkrovą ir labai sustiprins blauzdos raumenis.

skausmą

4. Kojos pakėlimas gulint ant šono 

Šis pratimas padeda sustiprinti raumenų grupę, atsakingą už kojų judesius. Reguliariai tai atlikdami, galite sumažinti klubo sąnario skausmą.

Atsigulkite ant kairės pusės ir remkitės į kairę ranką, kad išlaikytumėte pusiausvyrą. Dešinę koją pakelkite kuo aukščiau, tada grąžinkite į pradinę padėtį. Po to tą patį darykite su kaire koja.

5. Kulkšnies sukimas

Atlikite šį pratimą, kai turite laisvą akimirką. Atsistokite ir pakelkite vieną koją ir sukite kulkšnį. Kartokite pratimą 10 kartų viena kryptimi, po to kita. Atlikite pratimą abiems kojoms.

6. Nuo kulno iki kojų pirštų galiukų

Žinomas amerikiečių kūno rengybos treneris  Jillianas Michaelsas  mano, kad šis pratimas yra svarbus moterims, kurios jaučia pėdų skausmus.

Atsisėskite ant kėdės, padėkite teniso kamuoliuką po kiekvienos kojos kulnu ir ridenkite aukštyn ir žemyn. 2 minutes mėgaukitės masažu, o tada pasivaikščiokite, kad sumažintumėte raumenų įtampą.

7. Kojų piršteliai

Padėkite kokį nors daiktą ant grindų ir pabandykite sugriebti jį kojų pirštais. Norėdami apsunkinti pratimą, pabandykite paimti daiktus nuo grindų ir sudėti juos į krepšį. Darykite tai kojomis, nesukčiaukite!

Akupunktūros masažas 

Po ilgos darbo dienos tiesiog padėkite kiekvienos rankos pirštus ant pėdos ir švelniai masažuokite jas 15 minučių. Tai lengviausias būdas greitai atsipalaiduoti!

Be jau minėtų pratimų, laikykitės tam tikrų taisyklių, kurios jūsų užsiėmimus padarys efektyvesnius:

  1. Reguliariai šildykite sąnarius. Tokios procedūros poveikį pajusite per kelias savaites;
  2. Kiekvienas pratimas turėtų būti atliekamas lėtai, palaipsniui didinant judesių amplitudę;
  3. Pasirinkite tinkamą sunkumo lygį pagal savo fizines galimybes;
  4. Kasdien darykite tempimo pratimus ir kiek įmanoma daugiau vaikščiokite.

skausmą

Jei laikysitės šių patarimų, pagerės jūsų sąnarių judrumas, o skausmas pamažu išnyks. Šie pratimai tinka visiems, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus. Svarbiausia, pabandykite juos daryti kiekvieną dieną! 

Ar žinote kitų „stebuklingų“ pratimų, kurie palengvina kojų raumenų įtampą, sumažina skausmą ir padeda atsipalaiduoti? Pasidalinkite jais su mumis komentaruose!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].