Plytelių siūlių valymas yra vienas nekenčiamiausių namų ruošos darbų. Jas reikia šveisti valandų valandas, o jos vis tiek neatrodo švarios? Yra būdas to išvengti! Šiame straipsnyje jums norime papasakoti, kuo išvalyti plytelių tarpus nenaudojant stiprių cheminių medžiagų ir neskiriant ilgų valandų sunkiam valymui.

REKLAMA

Vonios kambario valymas nėra vienas lengviausių namų ruošos darbų. Viskas dėl sunkiai pašalinamų kalkių nuosėdų, kurios atsiranda praktiškai visur. Laimei, yra daugybė puikių būdų, kurie neabejotinai palengvina šį darbą. Didžiausia problema paprastai būna plytelių tarpai, kuriuose kaupiasi įvairūs nešvarumai ir pelėsiai. Kadangi juos plauname palyginti retai, nešvarumus dažniausiai būna sunku pašalinti. Daugeliu atvejų tenka praleisti valandų valandas šveičiant juos po nedidelę dalį. Tačiau taip daryti nebūtina. Štai keletas patarimų, kaip valyti tarpus, kad jie greitai atgautų savo spindesį. Viskas, ką jums reikės padaryti, tai griebtis patikrintų priemonių iš savo virtuvės. Galima rinktis iš kelių veiksmingų variantų.

Kaip valyti plytelių tarpus su maistine soda?

REKLAMA

Soda yra produktas, kuris taip pat labai tinka kalkių nuosėdoms nuo kriauklių ir dušų šalinti. Ji taip pat puikiai tinka plytelių tarpams valyti (ją taip pat galite pakeisti kepimo milteliais). Sumaišykite maistinę sodą su trupučiu vandens, kad susidarytų gana tiršta pasta. Įtrinkite priemonę į nešvarią plytelių siūlę senu dantų šepetėliu. Kurį laiką palaukite ir nuvalykite pastą drėgnu skudurėliu. Netrukus plytelių tarpeliai spindės švara.

Kaip išvalyti plytelių tarpus su actu?

REKLAMA

Actas yra dar vienas produktas, paprastai naudojamas įvairiems paviršiams namuose valyti. Ši valymo priemonė turi daug gerbėjų, bet taip pat ir priešininkų. Tai susiję su acto aštriu kvapu. Jei jums netrukdo jo kvapas (kuris vis tiek greitai išgaruoja), galite jį naudoti tarpams valyti. Sumaišykite 1/2 litro acto su 1 valgomuoju šaukštu indų ploviklio. Užtepkite preparato ir nušveiskite plytelių tarpus. Galiausiai nuvalykite paviršių drėgna šluoste. Visi nešvarumai turėtų lengvai pasišalinti.

Kaip išvalyti plytelių tarpus su citrina ir druska?

REKLAMA

Jei nemėgstate acto kvapo, galite naudoti citrinos sultis. Tai taip pat veiksminga priemonė, kaip ir kitos mūsų aprašytos. Sumaišykite citrinos sultis su rupia valgomąja druska ir senu dantų šepetėliu įtrinkite į nešvarius tarpus. Leiskite mišiniui pastovėti apie 15 minučių, kad jis pradėtų veikti ir pašalintų visus nešvarumus. Praėjus šiam laikui nuvalykite paviršių drėgnu skudurėliu. Galiausiai kruopščiai nusausinkite plytelių tarpus švaria šluoste.

Czym Czyścić fugi? Fot. Genialne.pl

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.