Pabarstykite ant plytelių ir palikite 20 minučių. Pelėsis duše dings!

Ar įėję į vonią jaučiate pelėsio kvapą? Apžiūrėkite visą kambarį. Jei ant jungčių atsiranda juoda danga, tai yra ženklas, kad atsirado pelėsis. Mes paaiškinsime, kaip jį pašalinti.

REKLAMA

Pelėsis yra bendras grybų, atsirandančių tiek ant sugedusio maisto, tiek namuose, pavadinimas. Tai labai pavojingas reiškinys, nes šios juodos dėmės išskiria mikotoksinus. Šis nuodingas junginys gali netgi pakenkti regėjimui, kepenims arba sutrikdyti kraujotakos ir virškinimo sistemas. Pelėsis dažniausiai atsiranda vonios kambaryje. Kodėl tai vyksta? Vonios kambaryje šilta ir drėgna, o tai skatina grybų dauginimąsi.

REKLAMA

Taip pašalinsite pelėsį duše. Visus ingredientus turite namuose

Jei jūsų vonioje atsirado pelėsis, turite imtis veiksmų kuo greičiau. Statybinėse parduotuvėse, taip pat prekiaujančiose buitine chemija, rasite daugybę produktų, skirtų pelėsiui nuo įvairių paviršių pašalinti. Deja, jie nėra patys pigiausi. Dar blogiau, jie skleidžia nemalonų kvapą, kuris neleidžia normaliai naudotis patalpa. Laimei, yra keletas būdų, kaip atsikratyti pelėsio. Visus reikalingus ingredientus jau turite namuose. Pirmasis yra kepimo milteliai. Pabarstykite jais reikiamą vietą ir palikite 15-20 minučių. Praėjus šiam laikui, nuvalykite paviršių senu dantų šepetėliu. Neturėtų likti pelėsio pėdsakų. Vietoj kepimo miltelių galite naudoti sodą.

Dantų pasta taip pat geras pasirinkimas

Dantų pasta taip pat padės atsikratyti pelėsio – visa tai dėl joje esančių veikliųjų medžiagų, kurios tiesiogine prasme ėda pelėsius iš vidaus. Panašiai kaip ir miltelius, pastą senu šepetėliu užtepkite ant supelijusios vietos ir palikite penkiolikai minučių. Praėjus šiam laikui, dar kartą nuvalykite paviršių – taip pašalinsite pelėsį. Tačiau jei danga stora, pati pasta gali būti neveiksminga. Tada pasiimkite spiritinį actą, kuris per kelias minutes sunaikina pelėsį. Jei norite pašalinti storą nešvarumų sluoksnį, uždenkite jį pasta ir gausiai apipilkite actu. Palikite viską 30 minučių, tada nuplaukite tekančiu vandeniu.

REKLAMA

pelėsis

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.