Orchidėjos namuose. Ar verta auginti šį dailų augalą?

Dažniausiai esame įsitikinę, kad augalai namuose yra tik gerai. Jie papuošia interjerą, sukuria jaukumą, o kartais net padaro orą švaresnį. Daugelis mano, kad orchidėjos yra absoliučiai nekenksmingos. Bet ar tikrai taip?

ORCHIDĖJOS NAMUOSE

Apiešį gerai žinomą augalą sklando įvairiausi, gana prieštaringi gandai. Didžioji jų dalis kyla iš to, kad orchidėjų negalima laikyti namuose.

Laikas suprasti visus šios gėlės auginimo niuansus.

Orchidėjos

OBJEKTYVIOS PRIEŽASTYS

Orchidėjos yra epifitai (parazitai), kurie gyvena ant kitų didesnių augalų. Jiems nereikia dirvožemio ir dėl iš oro šaknys gauna reikiamas maistines medžiagas ir drėgmę iš aplinkos. Todėl yra nuomonė, kad jie sugeria energiją aplink save, taip darydami didelę įtaką namuose gyvenantiems žmonėms.

Orchidėjos įgyja sugebėjimą išsiurbti jų savininkų gyvybingumą, todėl pastarieji jaučiasi mieguisti, pavargę ir neturi energijos. Realybėje šie reiškiniai turi paaiškinimą.

Ant žydinčių orchidėjų žiedų yra daugybė skraidančių žiedadulkių, kurios gali sukelti mieguistumą ir net alergines reakcijas. Tačiau dėl intensyvaus jų kvapo gali atsirasti sunkumas galvoje, sutrikti miegas, atsirasti neramių minčių ir dažnai pakisti nuotaika. Gėlė ypač aktyvi naktį. Dėl šios priežasties nerekomenduojama augalų statyti miegamajame.

PRIETARAI APIE NEIGIAMĄ ORCHIDĖJŲ POVEIKĮ

Orchidėja, būdama labai elegantiškas, trapus ir subtilus augalas, dalijasi šiomis savybėmis su kitais. Taigi ji daro blogą poveikį vyrams, siurbdama jų energiją ir darydama juos sentimentalesnius. Dėl šios priežasties orchidėją geriau laikyti ten, kur vyrai praleidžia mažiausiai laiko: virtuvėje, prieškambaryje ar gyvenamajame kambaryje.

Tuo pačiu metu gėlė priešingai paveikia dailiąją lytį, prisidedant prie jų moteriškumo, patrauklumo, taip pat išlaikant jaunystę ir grožį. Tačiau orchidėja netinka visoms moterims. Per daug romantiškos, nenusakomos prigimties moterims ji draudžiama. Priešingu atveju augalas tik slopins jau pažeidžiamą asmenybę.

Orchidėjos

TEIGIAMI ŽENKLAI APIE ORCHIDĖJĄ

Nepaisant tokių nepalankių įsitikinimų, yra ir tokių, kurie orchidėją pakelia į pozityvesnę šviesą. Pavyzdžiui, Indijoje jie mano, kad orchidėja yra naudinga namams, nes ji gali išvalyti namus nuo blogio, atitraukti nemalonias mintis ir jausmus. Taigi orchidėja padeda palaikyti draugišką šeimos atmosferą, tarpusavio supratimą ir pagarbą.

Net šventyklose gėlė yra traktuojama su meile, nes, pagal populiarų įsitikinimą, ji padeda susikaupti, dvasiškai praturtėti ir užmegzti ryšį su aukštesnėmis jėgomis. O baltoji orchidėja ypač myli tikinčiuosius.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta aukščiau, logiška klausti, ar galima orchidėjas laikyti namuose. Žinoma, tokio augalo laikymas turi savo niuansų, tačiau šias įspūdingas gėles galite auginti bet kuriuose namuose. Svarbiausia yra atsakingai pažiūrėti į laikymo vietą, kad būtų sumažintas nepageidaujamas poveikis. Sėkmės ir leiskite savo orchidėjoms ilgai jus džiuginti savo žiedais!

Orchidėjos
Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].