Jei norite, kad jūsų sodas augtų ir gardžiai kvepėtų visą vasarą, sodinkite šiuos gražius augalus. Kaimynų ir svečių liaupsės – garantuotos!

Rafinuoti ir intriguojantys, elegantiški ir ryškūs – šie augalai yra verti būti jūsų sode.

Auksuotoji lelija

Lelijos – vasaros sodo žvaigždės. Kvapnios, įspūdingos, elegantiškos. Jos sukelia tikrą susižavėjimą. Sodininkai labiausiai mėgsta Azijos hibridai.

Jos yra neįtikėtinai gražios, stebina turtinga spalvų įvairove ir taip pat yra labai nepretenzingos bei peržiemoja net prie –40 ° C temperatūros.

Dar neauginate sode lelijų? Tik pažvelkite į jų grožį ir tuoj pat įsigysite!

Petunija

Pirmosios petunijos buvo auginamos Anglijoje prieš 200 metų ir nuo to laiko šios žavingos gėlės nepalieka Europos sodų. Jos kvapnios, įvairiaspalvės ir nesunkiai prižiūrimos. Ko daugiau norėti?

Hortenzija

Hortenziją galima vadinti Europos sodų simboliu. Sodininkai ir gėlininkai mėgsta šį dekoratyvinį krūmą. Ir ne be reikalo! Prabangūs, dideli hortenzijos žiedynai tampa tikra puošmena.

Deja, hortenzija yra lepi. Ji mėgsta siurbti šiltą saulės šilumą ir bijo šalčio. Tačiau galima atsirinkti veislių, kurios nesunkiai išgyvena ir mūsų klimato zonoje.

Bijūnas

Vasaros pradžioje žydinčių bijūnų aromatas pasklinda po sodus. Verta atkreipti dėmesį, kad galima pasisodinti ne tik įprastų šio augalo krūmų, bet ir veislių, linkusių medėti.

Sausmedis

Žydėjimo metu šie augalai pasidengia ryškiais, elegantiškais žiedais ir pripildo visą sodą saldžiais aromatais, kurie pritraukia daug bičių ir drugelių.

Raganė

Yra daugybė raganės veislių su skirtingų spalvų ir net formų žiedais, todėl pasirinkti kažką ypatingą savo sodui nėra sunku.

Magnolija

Nors šis prabangus dekoratyvinis augalas per dešimtmečius tapo karštų tropikų simboliu, su tam tikromis išmintimis magnolija gali būti auginama vidurinėje klimato juostoje ir gana sėkmingai.

Vėdrynas

Vėdrynas – floristų ir dekoratorių numylėta gėlė. Jis švelnus, žavingas, romantiškas. Jo spalvų diapazonas sužadina vaizduotę.

Paprasčiausias būdas auginti šias gėles yra vazonuose. Artėjant šalnoms, visada galėsite perkelti vazoną į namus. O jei traukia iššūkiai, kodėl nepabandžius auginti šią gėlę lauke?

Rožė

Rožės nereikia pristatinėti. Tai – bene populiariausia sodo gėlė. Per kelis šimtmečius ji įkvėpė daugelį gėlių augintojų, poetų ir menininkų.

Rožė yra nuostabi, nepriklausomai nuo veislės. O pasirinkimas – platus. Net pasiklysti galima gausoje.

Daugiaspalvė tulpė

Taip, jos reikalauja priežiūros. Taip, jos greitai išsigimsta. Taip, jos mėgsta, kai yra gausiai laistomos ir dosniai tręšiamos. Tačiau visi šie dalykai nublanksta prieš gėlių grožį.

Forsitija

Forsitija yra pirmasis pavasario pranašas. Balandį jos krūmai išsprogsta linksmais citrinų spalvos „konfeti“. Geltonos gėlės pražysta ant šakų prieš lapus ir papuošia dar tik pradėjusį žaliuoti sodą.

Ar jau sugalvojote, kuriuo augalu kitąmet papuošite savo sodą?

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info[email protected].