Stresą galima drąsiai vadinti 21 amžiaus liga. Šiuolaikinis gyvenimo tempas neleidžia atsipalaiduoti, turime nuolat judėti, kad suspėtume su kasdienybės ritmu. Tai išvargina ir kelia nervinę įtampą. Sužinokite, kaip galima stresą sumažinti.

Nesivaikykite rezultato

Visi norime tapti sėkmingais žmonėmis, kurie pasiekia savo tikslus ir niekam nenusileidžia. Dažnai svarbu tik rezultatas, o jei jis neatitiko lūkesčių, net nevertiname į jį sudėtų pastangų. Visi bandymai pasiekti daugiau virsta lenktynėmis dėl rekordo, o tai yra stresas ir nuolatiniai nervai.

Visi žmonės yra skirtingi, skiriasi ir jų ištekliai bei gebėjimai. Ir gyvenimo aplinkybės yra skirtingos ir jos toli gražu ne visada yra mūsų naudai. Tai, kad turite trūkumų ir ne viską galite kontroliuoti, reiškia, kad turėsite dėti daugiau pastangų, kad pasiektumėte savo tikslą. Gerbkite save už patį procesą, už atliktus veiksmus, o ne vien gautą rezultatą.

Nesistenkite būti tobulas

Perfekcionizmas arba noras daryti viską ir būti tobulam yra rimta kliūtis tobulėjimui ir atsipalaidavimui. Siekimas tobulėti reiškia savikritiką ir laimėjimų nuvertinimą, nes visada galima padaryti geriau, atrodyti gražiau ir kalbėti užtikrinčiau.

Nesijaudinkite ir nekaltinkite savęs, jei jums prireikė kelerių metų tam, ką kitiems pavyko padaryti per metus. Išsikelkite realų tikslą, pagrįstą jūsų galimybėmis ir neatsižvelgdami į kitus žmones. Kiekvieną savaitę įvertinkite savo veiksmus taip, tarsi įvertintumėte draugo pastangas. Tobulų žmonių nebūna.

Daugiau miegokite

Atrodo, akivaizdus patarimas. Ir akivaizdus pasiteisinimas gali būti, jog mielai taip ir darytumėte, bet trūksta laiko. Tačiau neskubėkite. Miegas yra gyvybiškai svarbus. Be jo nieko nebus. Kai miegame, mūsų smegenys persikrauna, sutvarko dienos įvykius, įspūdžius. Aukodami miegą vardan darbo, ilgainiui pradėsite užduotis atlikti vis blogiau.

Uždarykite nešiojamąjį kompiuterį, išjunkite telefoną ir miegokite sveikai. Pabandykite keltis ir eiti miegoti tuo pačiu metu, nepriklausomai nuo darbų krūvio. Kiekvieną savaitę išmiegokite po 6-8 valandas kasdien ir stebėkite, kaip padidės jūsų produktyvumas.

Nemėginkite visada būti laimingi

Aplinkinis pasaulis iš mūsų reikalauja džiaugsmo ir laimės. „Šypsokis“, „Kodėl tu toks liūdnas“, „Nebūk surūgęs!“ Tad užsidedame laimingos šypsenos kaukę ir nekreipiame dėmesio į savo emocijas. Nors tiesa yra paprasta: mes ne visada galime būti laimingi ir tai nėra gėdinga ar blogai.

Laimė ateina iš problemų sprendimo, įgyvendinant tikslus ir pereinant į naują lygį. Bet tam reikia pripažinti, kad problema yra, ir ją išspręsti. Pats procesas ne visada bus malonus, mes įpratę nekreipti dėmesio į problemas: tiek išorines, tiek vidines. Kad sulauktumėte laimės, turite išgyventi fizinį ar psichologinį skausmą. Kartais, norėdami būti laimingi, turite pakankamai kentėti.

Nebijokite ko nors praleisti

Jūs norėtumėte praleisti penktadienio vakarą su mėgstama knyga, bet pasitikrinate socialinius tinklus ir sužinote, draugai išeina į barą, kiti eina į parodos atidarymą, o dar kiti susirinko į bendrą vakarėlį. Ir imate abejoti, ar likti namuose buvo gera idėja. Tai ir yra baimė kažką praleisti, nebūti ko nors dalimi, likti nuošalyje.

Atsiminkite, kad gyvenimas socialiniuose tinkluose nėra tikras gyvenimas. Ten žmonės retai dalijasi savo jausmais ir liūdnomis akimirkomis, tai yra vieta džiaugsmingoms emocijoms. Tačiau gyvenimas susijęs ne tik su džiaugsmais. Jei tai nepadeda, tiesiog nesilankykite socialiniuose tinkluose arba apribokite, kaip dažnai tai darote. Negaiškite laiko, lygindami savo laisvalaikį su kitų žmonių.

Išmokite kvėpuoti taisyklingai

Kvėpavimas yra natūrali kūno būsena, net nepastebime, kaip tai vyksta. Tačiau atkreipkite dėmesį, kaip dabar kvėpuojate? Nosimi ar burna, mažai ar giliai įkvepiate, krūtine ar pilvu?Kvėpavimas yra tiesiogiai susijęs su stresu. Kai nerimaujame ar bijome, pradedame nesąmoningai sulaikyti kvėpavimą, ir tai sukelia dar daugiau streso.

Taisyklingiausia yra iškvėpti ilgiau nei įkvėpti. Idealiu atveju jums reikia įkvėpti 4 sekundes, o iškvėpti – 7 sekundes, nors tinka bet kokia trukmė. 8 kartus įkvėpkite ir po to atlikite vieną ilgą iškvėpimą. Tai galima pakartoti 5 minutes, kol nusiraminsite. Šį ir panašius kvėpavimo pratimus galima atlikti net darbe, nes niekas nepastebės, ir taip nusiraminti.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].