Pats paprasčiausias būdas tai padaryti –  juos išsiurbti. Bet ką daryti, jei to nepakanka, nes juose yra daugiau nešvarumų? Tada reikės valyti drėgnuoju būdu. Tačiau kaip valyti roletus jų nesugadinant? Jei pasirinksite lengvesnį kelią ir tiesiog įmesite juos į skalbimo mašiną, ši klaida jums kainuos daug…

REKLAMA

Visų pirma stenkitės, kad šie dideli ir intensyvūs nešvarumai apskritai nesikauptų. Kartą per savaitę pravartu išsiurbti roletus, kai jie nuleisti, – net neįsivaizduojate, kiek dulkių jie gali surinkti per tą laiką… Naudokite minkštų šerių šepečio priedą ir valykite dulkių siurbliu silpniausiu galimu režimu. Atsargiai ir kantriai atlikite horizontalius judesius – išilgai juostų. Nepamirškite viršutinės roletų dalies – ją taip pat reikia valyti nuo dulkių dar dažniau!

REKLAMA

Kaip valyti dienos – nakties roletus nuo didesnių nešvarumų? Šlapia kempine!

Jums tereikia minkštos kempinės ir šilto vandens – daugiau nieko! Jei nereikia – nenaudokite jokių ploviklių. Sudrėkinkite kempinę ir lengvai nuvalykite nuleistą ritininę užuolaidą – juostą po juostos. Po kurio laiko pastebėsite, kad vanduo, kurį naudojote, jau yra nešvarus – tada pakeiskite jį švariu vandeniu ir tęskite.

REKLAMA

Jei tai nepadėjo, nes ant roletų vis dar matyti vabzdžių išmatų ar kitų pėdsakų, naudokite vandenį su muilu.

REKLAMA

Buitinius ploviklius naudokite tik tuo atveju, jei jūsų dienos – nakties roletai yra šviesios spalvos, ir  jei nešvarumus tikrai sunku pašalinti.

REKLAMA

Dubenyje sumaišykite puodelį vandens su puodeliu valgomosios sodos. Šiek tiek gautos pastos užtepkite ant kempinės ir patrinkite neryškią dėmę. Jei nepastebėsite jokių audinio spalvos pakitimų, galite sėkmingai išvalyti įsisenėjusias dėmes: iš pradžių paruoštu mišiniu, o paskui švariu vandeniu.

REKLAMA

Jei renovacijos metu pamiršote suvynioti roletus ir ant jų liko šiek tiek dažų, nenusiminkite! Tai dar nereiškia, kad jie skirti tik išmetimui! Juos galite valyti vandeniu, sumaišytu su audinių minkštikliu.

Kad ir kokį būdą pasirinktumėte, įsitikinkite, kad roletų netrinate per stipriai – galite juos nepataisomai sugadinti!

REKLAMA

 

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].