Buitinę chemiją naudojame kasdien. O kaipgi kitaip išvalyti įvairius nešvarumus ir riebalus? Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad  cheminėse valymo priemonėse yra daug agresyvių chemikalų, kurie padeda efektyviau išvalyti nešvarumus. Ne visiems yra žinoma, kad net ir liūdnai pagarsėjęs indų ploviklis turi natūralių ir saugių alternatyvų, kurias galite pasigaminti patys neišleisdami daug pinigų.  Tam tereikia trijų ingredientų, kuriuos galime rasti kiekvienoje virtuvėje.

Efektyvi skalbimo priemonė

Nors įprasti skalbimo milteliai puikiai išplauna nešvarumus, tačiau jie turi keletą didelių minusų. Visų pirma, skalbimo miltelių kaina tikrai nėra labai žema. Taip pat svarbu žinoti, kad šios priemonės sudėtis gali smarkiai pakenkti mūsų sveikatai. Jei skalbiate rankomis, turbūt pastebėjote, kad po skalbimo rankos parausta, o vėliau smarkiai išsausėja?

Žinoma, šią problemą galima išspręsti mūvint gumines pirštines, tačiau nereikėtų pamiršti, kad skalbimo milteliai ne visada yra tinkamai išskalaujami, todėl jie gali smarkiai sudirginti odą. Kad taip nenutiktų, išbandykite šią natūralią priemonę, kurią galite pasigaminti namų sąlygomis:

Jums reikės:

  • 3 valg. š. sodos
  • 1 valg. š. spirito
  • 1 valg. š. ūkiško muilo

Taip pat galite įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus. Sumaišykite šiuos ingredientus (konsistencija turi priminti kremą).

Šią priemonę galite naudoti ne tik drabužių skalbimui, bet taip pat ir kriauklės valymui. Šis valiklis įveiks riebalus, pelėsį ir kalkių nuosėdas.

Priemonė kaitlentės valymui

Idealiai švarią buitinę techniką tikriausiai turi tik tie, kurie niekada negamina namuose. Vis dėlto, jei kartas nuo karto gaminate maistą, jums tikrai yra tekę svarstyti, kaip įveikti kaitlentės nešvarumus. Anksčiau aprašytą priemonę galite naudoti ne vien tik skalbinių plovimui ir kriauklės valymui, bet taip pat ir kaitlentės švaros palaikymui. Užtepkite šią priemonę ant nešvarumų, palikite kelias minutes susigerti, o tuomet nuvalykite šluoste.

Mikrobangų krosnelės valymas

Kaip ir viryklė, mikrobangų krosnelė nuolat kontaktuoja su maistu, todėl būtina pasirūpinti reguliariu mikrobangų krosnelės valymu. Įveikti nešvarumas jums padės priemonė iš sodos ir spirito: nesijaudinkite, šio ploviklio kvapas labai greitai išnyksta, todėl jis tikrai neįsigers į maistą.

Vonios valymas

Spirito ir sodos valiklis taip pat pravers vonios kambaryje. Šią priemonę rekomenduojama naudoti vonios kambario kampuose ir įvairiose sunkiai pasiekiamose vietose. Vonios kambaryje visuomet yra didelė drėgmė, todėl būtina užkirsti kelią pelėsiui. Taip pat šis valiklis padės efektyviai išvalyti keramikines plyteles, kurios tiesiog spindės švara.

Šis ploviklis yra visiškai nekenksmingas, todėl jį galite drąsiai rinktis įvairių namų erdvių valymui. Vis dėlto, visuomet rekomenduojama mūvėti gumines pirštines, kurios padės išvengti rankų išsausėjimo.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].