Jūsų šypsena yra pirmas dalykas, kurį įvertina kiti žmonės. Jei norite, kad jūsų dantys būtų sveiki ir balti, turite susirūpinti.

Dantų valymas yra svarbus, tačiau taip pat svarbu burnos sveikata. Tinkamas maistas yra puikus jūsų kūnui ir padeda pagerinti jūsų dantų sveikatą.

Jei norite apsaugoti dantis, pasirūpinkite savo mityba. Pristatome patiekalus, kurie padės šypsenai atrodyti nuostabiai.

1. Šokoladas

Žmonės, kuriems patinka šokoladas, mielai priima šią naujieną. Tyrimo metu nustatyta, kad juodasis šokoladas gali apsaugoti dantis.

Jo sudėtyje yra taninų, esančių kakavoje. O tai padeda išvengti dantų ėduonies ir užkirsti kelią inkstų uždegimui.

Be to, šokolade esantys antioksidantai padeda sunaikinti bakterijas, esančias burnos ertmėje. Drąsiai mėgaukitės tamsiu šokoladu!

2. Salieras

Salieras gerai apsaugo dantis. Fermentai, kurių yra salieruose, apsaugo dantis ir subalansuoja burnos pH. Dėl to būsite išgelbėti nuo dantų emalio pažeidimų.

3. Pienas

Pienas yra pripildytas vitaminu D, tokiu būdu stiprina dantis ir kaulus. Geriamas pienas ne tik stiprina dantų emalį.

4. Obuoliai

Obuoliuose gausu vitaminų ir jie gali padėti išspręsti dantų problemas. Taigi po valgio suvalgykite kelis obuolius. Tai taip pat padeda gauti reikalingų maisto medžiagų.

5. Apelsinai

Apelsinuose esantys vitaminai daro gerą poveikį dantų emaliui. Tačiau nepamirškite, kad jei rūgštinė dalis ilgiau lieka ant jūsų dantų, tai gali pakenkti danties emaliui.

Ir atminkite, kad valgydami apelsinus turite skalauti dantis vandeniu.

6. Petražolės

Petražolės yra geras būdas išvengti blogo kvapo ir apsaugoti dantų emalį nuo bakterijų. Užuot kramtę gumą, pabandykite kramtyti šiek tiek petražolių.

7. Sūris

Sūrio rūgštingumas apsaugo nuo dantų emalio. Todėl po vakarienės turėtumėte valgyti sūrį.

8. Grybai

Grybuose gausu vitamino D, todėl sustiprėja dantų emalis ir kaulai.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].