Sunku rasti žmonių, kurie būtų abejingi vandeniui ir prausimuisi po juo. Todėl nenuostabu, kad vonios kambarys yra itin svarbus ir reikalingas visiems. Ir vienas svarbiausių klausimų – kas geriau: vonia ar dušo kabina. Tai klausimas, į kurį sunku pateikti vienareikšmišką atsakymą.

REKLAMA

Todėl šiandien mūsų redakcija pabandys išvardyti keletą dušo kabinų privalumų ir trūkumų, į kuriuos dažnai žmonės neatkreipia dėmesio. O vėliau toks nežinojimas gali sukelti rimtų pasekmių. Juolab, kad santechnikos prekių pardavėjai apie tam tikrus niuansus mieliau nutyli.

DUŠO KABINA

REKLAMA

Iš pirmo žvilgsnio visiškai uždaros dušo kabinos pirkimas atrodo geras sprendimas, nepriklausomai nuo vonios kambario dydžio. Uždaros dušo durys neleidžia vandeniui išsilieti ant grindų, o grindys išlieka sausos.

REKLAMA

Be to, vanduo neišsilieja po visą vonios kambarį, o plytelės išlieka švarios ir be nemalonių purslų. Visa tai palengvina vėlesnį jų valymą, o tai taip pat yra neabejotinas privalumas.

Dėl drėgmės nebuvimo likusiame vonios kambaryje taip pat atsiranda didesnė judėjimo laisvė. Pavyzdžiui, vonios kambaryje galima įrengti gipso kartono lubas ir nesijaudinti dėl jų tvirtumo. Žinoma, tokiu atveju teks duše įrengti vėdinimo ortakį, kad būtų išvengta drėgmės, tačiau tai neturėtų sukelti didesnių problemų.

REKLAMA

Dar vienas privalumas – aukšta temperatūra dušo kabinos viduje, todėl duše galima praustis esant bet kokiai išorinei temperatūrai. O išjungus oro ištraukėją, oras viduje bus pakankamai šiltas ir drėgnas. Vonios kambaryje tokio pojūčio dažniausiai neįmanoma pasiekti.

REKLAMA

Didelėse dušo kabinose dažnai būna nugaros ir kojų hidromasažo purkštukai, kurie gali suteikti daug malonių pojūčių. O mėgstantys ekstravaganciją gali įsigyti modelį su gražiu apšvietimu ar net radijo imtuvu. Tačiau čia dušo kabinų privalumai ir baigiasi.

REKLAMA

Kalbant apie trūkumus, būtina atsižvelgti į tai, kad daugumoje dušo kabinų yra akriliniai dušo padėklai. Tokią medžiagą galima valyti tik su švelnia kempinėle. Bet kokie šepečiai ir abrazyvai šiuo atveju yra neleistini. Priešingu atveju ant akrilo paviršiaus atsiras rausvos dėmės, kurių nepavyks pašalinti kempine.

Po kiekvieno dušo panaudojimo reikia nuvalyti stiklus sausa šluoste. Priešingu atveju paviršius bus suteptas, o tai nebus gražu. Jo valymui turėsite sugaišti pusvalandį, guosdami save tuo, kad vonios kambario sienos ir grindys turi būti švarios.

REKLAMA

Kalbant apie tinkamą vėdinimą, daugumoje dušų ventiliatoriai yra per silpni, kad atliktų savo funkciją. Todėl juos reikia pakeisti tinkamesne vėdinimo sistema.

REKLAMA

Kita problema – dušo purkštukai, nes jie tarnauja pakankamai neilgai. Dėl didelio geležies kiekio mūsų vandenyje smulkūs purkštukai gana greitai užsikemša. Jei jie nevalomi po kiekvieno maudymosi duše, ilgainiui sugenda.

REKLAMA

Minėta problema ypač aktuali viršutinei dušo galvutei. Užsikimšus purkštukams, vanduo šią galvutę tiesiog sugadina, todėl ji dažnai sulūžta į atskiras dalis. Garantija tam netaikoma, todėl ją teks remontuoti patiems arba pirkti naują. Nuo tokios galimos bėdos neišgelbės ir vandens filtrai.

Kaip matote, dušo kabinos turi ir trūkumų. Todėl vargu ar galite tikėtis, kad šio nuostabaus santechnikos prietaiso įrengimas išspręs visas jūsų problemas. Tačiau jei reguliarus kabinos valymas jūsų negąsdina, o privalumų jūs matote daugiau nei trūkumų, kodėl gi to neišbandžius?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].