Nemiga gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pradedant stresu ir įtampa darbe, baigiant sunkiomis ligomis. Ir vienas iš jų yra kai kurių vitaminų ir mineralų trūkumas. Pateikiame 5 dažniausiai pasitaikančias maistines medžiagas, kurių trūkumas gali sukelti sunkų ir nuolatinį miego sutrikimą.

Vitaminas D

Jei šio vitamino lygis yra mažesnis nei 20 ng/ml, miego sutrikimo atsiradimo rizika kelis kartus padidėja, 2018 m. paskelbto metatyrimo autoriai priėjo prie šios išvados. Yra žinoma, kad šis vitaminas daro didelį poveikį mūsų nuotaikai, depresijos polinkiui ir, matyt, mūsų miego kokybei.

Vitamino C

Mes galvojome apie šį vitaminą kaip apie pagrindinį mūsų imuniteto gynėją, tačiau kai kurie tyrimai patvirtina, kad jis taip pat gali būti geras nemigos pagalbininkas. Faktas yra tas, kad dažnai miego sutrikimus sukelia apnėja – būklė, kai miegantis žmogus kurį laiką nustoja kvėpuoti. Reguliarus vitamino C vartojimas gali žymiai sumažinti apnėjos pasireiškimus ir pagerinti miegą.

B grupės vitaminai

Viena iš svarbiausių šios grupės vitaminų funkcijų yra reguliuoti triptofano – medžiagos, padedančios gaminti „mieguistumo“ hormono melatonino, kiekį. Būtent melatoninas padeda mums užmigti vakare ir reguliuoja naktinio poilsio gylį ir ilgį. Taigi, jei jūs vis dažniau vartotės vakarais ir prabundate naktį, pabandykite patikrinti, ar šioje grupėje Jums netrūksta vitaminų? Beje, tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms: po 50 ir 60 metų B grupės vitaminų trūkumas yra labai dažnas reiškinys.

Geležis

Jei jaučiatės mieguistas, pavargęs, sunku susikaupti, o naktinis miegas yra negilus ir su pertrūkiais, tai gali būti mažakraujystės požymis. Geležies trūkumas gali sukelti neramių kojų sindromą ir padidėjusį nerimą – tai dvi labai dažnos nemigos priežastys. Taigi, jei įtariate, kad Jūsų mityboje trūksta geležies – laikas pasitikrinti ir imtis veiksmų!

Kalcis ir magnis

Kalcis stiprina kaulus, magnis yra naudingas širdžiai, kartu jie padeda mums atsipalaiduoti, užkirsti kelią mėšlungiui (kuris taip pat užkerta kelią miegui) ir skatina melatonino gamybą. Taigi, gerkite pieną, valgykite bananus ir kartkartėmis pasitikrinkite, ar Jums netrūksta šių maistinių medžiagų.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].