Sveikas miegas žmogui yra toks pat svarbus kaip vanduo ar maistas. Todėl svarbu laikytis miego režimo, kad organizmas turėtų pakankamai laiko per naktį atsigauti. Jei žmogus naktį nemiega, dažniausiai jaučiasi pavargęs ir sutrikęs. Tačiau kaip per ilgas būdravimas iš tikrųjų veikia mūsų sveikatą? Gydytoja Natalija Kidiekova apie tai mums papasakojo daugiau.

REKLAMA

Ji pažymėjo, kad jei žmogus nemiega tik vieną naktį, jam nieko blogo nenutiks. Tačiau nuovargis, mieguistumas ir dėmesio sutrikimai išliks.

REKLAMA

Rimtesnė situacija būna tada, kai pacientas reguliariai pakankamai neišsimiega. Tokiu atveju protinis veiksnumas būna sumažėjęs. Asmuo gali net susirgti sunkia liga, pavyzdžiui, depresija. Padėtis dar sudėtingesnė, jei žmogus yra pensinio amžiaus. Dėl nepakankamo miego 50-mečiams ir 70-mečiams žmonėms iki 40 procentų padidėja rizika susirgti lėtinėmis ligomis.

Be to, pasak gydytojos, gali pasireikšti daugybė ligų: širdies, lėtinės inkstų ar plaučių ligos, demencija, diabetas, artritas, Parkinsono liga ir kt.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].