Neseniai namuose sugedo mano skalbimo mašina. Problema ta, kad ji visai nustojo pumpuoti vandenį. Dėl to teko kviesti meistrą: jis pasakė, kad reikia keisti išleidimo siurblį.

REKLAMA

SUGEDO SKALBIMO MAŠINA

Ši skalbimo mašina nėra nauja – jai 8 metai, bet ji daug ką yra mačiusi. Skalbėme daug skalbinių, o kai dukra buvo dar visai maža, paleisdavome ją 5 kartus per dieną įvairiais režimais. Žinoma, ją prižiūrėjome ir stebėjome mašinos būklę. Tačiau mes su vyru nekreipėme dėmesio į skalbyklės apačioje esančias dureles. Tokios klaidos neturėjome daryti.

REKLAMA

Technikas mums pasakė, kad už šių durelių yra filtras. Ten patenka viskas, kas nereikalinga: drabužių pūkai, siūlai, plaukai, sagos ir net monetos. Mes iš tikrųjų nesusimąstėme, kur visa tai patenka, iki kol skalbyklė nesugedo.

REKLAMA

REKLAMA

Mūsų skalbimo mašiną jau anksčiau teko remontuoti, nors gedimai buvo skirtingi. Galbūt tada technikai profilaktiškai išvalydavo filtrą. Mes su vyru apie tai susimąstėme, kai pamatėme atsiradusias rūdis ir atšokusius dažus prie pat durelių. Pagalvojome, kad atrodo, jog jos kažkada buvo atidarytos.

REKLAMA

Reikalinga profilaktinė priežiūra

Kartu su meistru atidarėme dureles. Iš pradžių rankomis filtro atsukti nepavyko, teko pasinaudoti replėmis. Ilgai užtrukome, o atidarę už durelių radome daug dulkių ir pelėsių. Buvo gaila, kad anksčiau ten nepažiūrėjome, nes, pasirodo, šį filtrą reikia būtinai dažnai išvalyti. Be to, valyti reikėtų reguliariai, o ne kas 8-10 metų.

REKLAMA

Mūsų skalbyklės gedimo priežastis buvo užsikimšęs filtras. Technikas sakė, kad greičiausiai ten pateko kažkas kieto ir tada siurblys sugedo. Todėl filtrą visada reikėtų valyti bent kartą per mėnesį. Taip pat turėtumėte periodiškai atlikti techninę priežiūrą ir išsikviesti meistrą, net jei skalbimo mašina yra tvarkinga. Ar jūs valote savo skalbyklės filtrą?

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].