Kaip tinkamai paruošti sienas dažymui, kad netektų kartoti?

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad dažyti sienas nėra jokių sunkumų, pats procesas užtrunka keletą minučių, o nudažyti paviršiai visada atrodo tiksliai taip, kaip gražiame paveikslėlyje. Tiesą sakant, dažyti sienas nepatyrusiam asmeniui gali būti sudėtinga užduotis.

Todėl šiandien pasidalinsime informacija, kaip tinkamai dažyti sienas, kad paviršius būtų lygus ir dažai netaptų vienkartiniais, ir jūs galėtumėte didžiuotis rezultatu. Tai gali būti įgyvendinta tik atsižvelgus į visus niuansus ir išvengiant populiarių klaidų.

sienas

Sienų paruošimas

Neparengtas paviršius negali būti gerai nudažytas. Dulkių dalelės, nešvarumai, iškilimai ar šeriai nuo šepetėlio ankstesnio dažymo metu – visa tai bus pastebima po nauju dažų sluoksniu. Kad netektų kartoti darbo, geriau iš anksto paruošti paviršių švitriniu popieriumi ar specialiu tinkavimo įrankiu, šepetėliu nuvalyti dulkes ir pašalinti dėmes.

Gruntas

Prieš dažymą naivu tikėtis išgauti vienodai nudažytą sieną be grunto. Be to, neparuošta siena sunaudos daugiau dažų. Beto gruntu padengtas sienas dažyti yra lengviau, jos dažomos daug geriau.

Dažų skiedimas

Visi žino, kad tirštus dažus reikia skiesti. Tačiau jūs turite juos skiesti tik tokiu produktu, kuris tinka jūsų dažų sudėčiai. Galų gale, jei, pavyzdžiui, į vandens dispersinius dažus bus pridėta baltojo spirito, tada polimerai taps lipnūs, todėl dažai bus netolygūs ar net purūs. Todėl turite perskaityti kompoziciją ant pakuotės ir pasirinkti tinkamą tirpiklį. Be to, gaminį į dažus turite įpilti palaipsniui, gerai maišydami.

Spalva

Pasirinkti tinkamą spalvą nėra lengva, ypač kai reikia teisingai derinti ją su kitomis spalvomis ar raštais. Todėl geriau išbandyti spalvos ir bendro kambario dekoro suderinamumą, nudažydami bandomąją sieną tolimame kampe ir laukdami, kol ji išdžius. Jei rezultatas jums patinka, tuomet galite pradėti visų sienų dažymą.

sienas

Įrankisu

Dažydami sienas turite įsigyti pora ritinėlių ir teptuką. Voleliu patogiau greitai dažyti ant didelių paviršių, o teptuku lengva dažyti sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, kampus.

Be to, pirmajam dažų sluoksniui geriau pasirinkti volelį su ilgais šereliais, kad būtų galima greitai nudažyti paviršių. Antrajam sluoksniui jums reikia volelio su trumpais šereliais – jis yra ekonomiškesnis ir nepalieka dryžių. Kalbant apie teptuką, geriau pasirinkti įrankį su natūraliais šeriais, nes toks šepetys nepraras pluošto.

Dažymo technika

Dažymas turėtų būti atliekamas horizontaliai arba vertikaliai. Jei atliksite judesius tokiu būdu, sunku tikėtis, kad dažų sluoksnis bus lygus. Tai ypač aktualu dažant teptuku, kur ypač matomi atsitiktiniai dryžiai išdžiuvus.

Vienas sluoksnis

Dažant nereikia skubėti. Ir jei yra noras nudažyti sieną gražiai ir lygiai, tada pasiruoškite, kad jums reikia dviejų, o kartais ir trijų sluoksnių dažų: su pirmuoju sluoksniu dažai pasiskirsto ant paviršiaus, o su vėlesniais sluoksniais geriau viską išlyginti.

Sausi dažai

Kuo greičiau rezultatas nebus veiksmingas, nes dažant keliais sluoksniais, reikia palaukti, kol visi dažai išdžius. Priešlaikinis dažymas ant „šlapios“ sienos yra nenaudingas, dažai prilimpa ant teptuko ar volelio. Aliejiniai dažai gali net išpūsti burbulus, todėl darbus teks kartoti.

sienas

Taupumas

Bandant nepermokėti ir nusipirkti papildomą kiekį dažų, galite neteisingai apskaičiuoti ir per daug sunaudoti. Dėl to tai virsta problema, nes eidami į parduotuvę dar vienai talpai prarasite laiką, o užteptas sluoksnis išdžius, o tai po to bus labai pastebima. Todėl geriau pasiimti daugiau, likusią dalį išsaugoti vietoms tonuoti, kurių prireiks vėliau.

Dažymo laikas

Net ir čia galite suklysti. Jei dirbate ryto metu, kai saulės spinduliai nukrenta ant dažyto paviršiaus, turite atsižvelgti, kad užteptas sluoksnis per greitai išdžiūna. Gali atsitikti, kad dažai netrukus pradės luptis. Kita vertus, jei dažote vakare, naudodami lemputę, tada daugelis trūkumų bus nematomi.

Todėl geriau dažyti dienos šviesoje, bet be saulės spindulių, krintančių ant paviršiaus. O sienas iš pietų pusės geriau dažyti ryte arba vakare, kai saulė dar nelabai šviečia.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].