Kaip sustabdyti knarkimą? Naudingi patarimai

Knarkimas yra garsas, kurį kvėpavimo metu skleidžia orofarnekso minkštieji audiniai, kai jais teka oras. Toks garsas atsiranda dėl susilpnėjusių burnos ir ryklės raumenų, sumažėjusio skersmens dėl aplinkinių audinių ar edemos slėgio. Paprasti pratimai gali padėti sumažinti ar pašalinti tai. Remiantis statistika, knarkimas pasitaiko beveik 30% suaugusių gyventojų, ir šis skaičius kasmet auga. Daugelis žmonių knarkimą suvokia kaip kažkokį fiziologinį bruožą, tačiau iš tikrųjų, jei norite, galite jo atsikratyti. Tai ypač verta padaryti, jei šis garsas neleidžia kitiems užmigti.

Kaip elgtis knarkiant?

Veiksmingi pratimai

Norint padidinti veido raumenų elastingumą, išvengti gomurio suglebimo ir knarkimo atsiradimo, kiekvieną dieną reikia atlikti šiuos pratimus.

  • Treniruokite galinę gerklės dalį tariami ilgus balsių garsus, tokius kaip: „mooo“, „meee“, „miii“, „muuu“. Kartokite dešimt kartų.
  • Ištarkite derinį „ng“ ir atidarykite gerklės galą, kuo plačiau atverdami burną, kad garsas „ng“ pereitų į garsą „a“. Kartokite dešimt kartų.

Norint greičiau atsikratyti knarkimo, būtina sumažinti alkoholinių gėrimų vartojimą, jei įmanoma, atmesti migdomųjų vartojimą arba naudoti specialų nosies pleistrą nuo knarkimo.

knarkimą

Jei jūsų partnerio knarkimas trukdo miegoti

Šiuo atveju yra keletas problemos sprendimo variantų. Galite naudoti ausų kištukus arba tiesiog miegoti atskirame kambaryje. Taip pat galite paprašyti savo partnerio miegoti ant šono, tai pašalins tikimybę atsipalaiduoti minkštiems ryklės audiniams.

Knarkimas ne visada yra nekenksmingas, kartais tai yra rimtos ligos požymis. Todėl jei jūs ar jūsų partneris knarkia, gydytojo konsultacija nėra bloga idėja. Gydytojas otorinolaringologas dirba su žmonėmis, kurie knarkia.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].