Kaip sumažinti būsto išlaidas? Keli veiksmingi būdai

Turbūt daugelis išbandome įvairias gudrybes, kaip sumažinti būsto išlaidas. Tai stengiamės įvairiai taupyti elektrą, tai vandenį. Galbūt jums dar neteko girdėti būtent šių metodų. Išbandykite iš juos!

Dažniau ištuštinkite dulkių siurblio maišą

dulkių siurblys

Kuo daugiau dulkių maiše ir filtre, tuo daugiau elektros sunaudoja dulkių siurblys.

Naudokite indus, kurie greitai įkaista

Stikliniai, variniai ir aliuminiai indai įkaista greičiau, todėl gaminant su jais reikia mažiau energijos.

Pakeiskite šaldytuvo vietą

šaldytuvas

Geriausia, jei šaldytuvas yra įrengtas prie šalčiausios sienos, atokiau nuo viryklių ir šildytuvų. Taip pat palikite vietos tarp sienos ir šaldytuvo. Taip bus sunaudojama mažiau energijos.

Užvirkite reikiamą kiekį vandens

virdulys

Jei užvirsite ne pilną virdulį, bet, pvz., vandens 1–2 puodeliams, sunaudosite daug mažiau energijos ir greičiau sulauksite verdančio vandens.

Skalbkite vėsiu vandeniu

skalbimo mašina

Kasdien skalbti geriausia žemoje temperatūroje. Didžioji nešvarumų dalis vis tiek išsiplaus. Vandeniui pašildyti iki 30 ° C skalbimo mašina sunaudojama 4 kartus mažiau energijos nei iki 60 ° C. Be to, verta sumažinti apsisukimų skaičių iki 600–800. Taip sutaupysite ne tik energijos, bet ir išsaugosite audinių išvaizdą.

Nuvalykite apdulkėjusias lemputes

lemputė

Dulkėta lemputė skleidžia 10–15 % mažiau šviesos. Užuot jungę papildomas lempas, geriau reguliariai valykite lemputes nuo dulkių.

Valykite kalkes

Kalkės ant virdulį, skalbimo mašiną ir indaplovę šildančių elementų sumažina šilumos laidumą, o tai reiškia, kad prietaisai pradeda naudoti daugiau energijos vandeniui pašildyti iki reikiamos temperatūros.

Venkite ilgintuvų

Bet koks plėtinys sukuria didesnį tinklo pasipriešinimą, o tai padidina energijos sąnaudas. Todėl, jei įmanoma, pabandykite jungti elektrinius prietaisus tiesiai į lizdą.

Valydami dantis, naudokite stiklinę

Daug kas jau išsiugdė įprotį užsukti vandens maišytuvą, valydamiesi dantis ar skusdamiesi. Tačiau pripildyti stiklinę vandeniu bus dar ekonomiškiau nei semti vandenį delnais. Kad išskalautumėte burną, pakanka stiklinės vandens.

Ar šie patarimai, kaip sumažinti būsto išlaidas, buvo jums naudingi?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].