Pile of fresh colorful towels and bottle of detergent on washing machine

Nauji rankšluosčiai visada yra itin švelnūs ir malonūs odai. Norėčiau, kad šis minkštumas išliktų ir toliau naudojant… Tačiau netinkamai išskalbus kilpinius rankšluosčius, audinys gali tapti šiurkštus ir kietas. Ir jūs negalite išleisti tiek pinigų, kad nuolat pirktumėte naujus rankšluosčius. Žinoma, galite naudoti brangius kondicionierius, minkštiklius, tačiau jie negarantuoja ilgalaikių rezultatų. Išspręskime šią problemą kartu!

Teisingas kilpinių rankšluosčių skalbimas

„World of Tricks“ redaktoriai papasakojo, kodėl audinys keičia savo tekstūrą skalbimo mašinoje ir kaip su tuo susidoroti. Išskalbti kilpinius rankšluosčius dar niekada nebuvo taip paprasta. Be to, išlieka jų minkštumas ir purumas. Skaitykite ir sužinokite, kaip prižiūrėti savo rankšluosčius.

Kas daro rankšluosčius kietais

  • Stiprus gręžimas. Esant dideliam skalbimo mašinos greičiui gręžimo režimu, visi audinio pluoštai ištempiami. Jei tai kartosis dažnai, jie praras savo elastingumą. Kilpiniai siūlai elgiasi taip pat. Be to, ta pati taisyklė galioja ir gręžiant rankiniu būdu. Apskritai, kuo daugiau jėgos, tuo greičiau skaidulos praranda savo elastingumą ir minkštumą.

  • Netinkamas džiovinimas. Gana grubi klaida – kilpinį rankšluostį džiovinti ant radiatoriaus ar kito šildymo įrenginio. Žinoma, tai yra greičiausias būdas, tačiau tai taip pat labai sugadina daiktą.
  • Kilpinių rankšluosčių plovimas milteliais. Įprastus miltelius iš tiesų sunku išplauti iš purių pluoštų. Kristalai įstringa siūlų viduje, todėl jie tampa kietesni. Taip pat rankšluosčiai ir kiti daiktai, pagaminti iš panašių audinių, praranda savo apimtį ir minkštumą.

  • Vandens kietumas. Jei žinote, kad jūsų namuose yra kietas vanduo, būtinai naudokite minkštiklius. Priešingu atveju skalbimo metu nukentės ne tik rankšluosčiai, bet ir visa jūsų spinta. Nustatyti, ar vanduo kietas, paprasta. Pakanka pažvelgti į virdulį. Esant dideliam kietumui, jame bus kalkių nuosėdų.

    Patarimai, kaip tinkamai plauti kilpinius rankšluosčius

1. Valymo priemonės pasirinkimas. Skalbimui mašinoje geriausiai tinka kapsulės. Jų pasirinkimas didelis, o įsigyti galite bet kurioje buitinės chemijos parduotuvėje. Komponentai iš kapsulių sėkmingai nuplaunami ir nelieka audinyje. Jei plaunate rankomis, patariame pirmenybę teikti geliams, o ne milteliams.

2. Skalbimo temperatūra. „Automatiniu“ režimu baltiems rankšluosčiams geriau nustatyti 60 laipsnių, o spalvotiems – 40 laipsnių temperatūrą.

3. Gręžimas neturi viršyti 600 apsisukimų. Priešingu atveju pluoštai stipriai išsitemps. O rankšluostis praras savo purumą.

4. Rankšluosčius geriau džiovinti gryname ore arba gerai vėdinamoje patalpoje. Tada jie greitai išdžius, nepažeidžiant audinio struktūros. Nepageidautina rankšluosčius džiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Kaip matote, tokio subtilaus audinio minkštumą ir purumą išsaugoti visiškai įmanoma. Tinkamai išskalbę kilpinius rankšluosčius, galėsite džiaugtis „naujo rankšluosčio“ pojūčiu nuolat. Naudodami juos, galėsite daug ilgiau džiaugtis malonia tekstūra. Nepamirškite laiku išvalyti skalbimo mašinos, kad visi daiktai būtų tikrai švarūs ir gerai išplauti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].