Nėra nieko nemaloniau už nešvarų klozetą. Ko gero, niekas nenorėtų naudotis apskretusiu tualetu. Būtent todėl verta žinoti, kaip pašalinti rūdžių dėmes klozete. 

REKLAMA

Iš kur atsiranda rudos spalvos nuosėdos klozete? 

Rūdžių dėmių atsiradimą skatina vanduo, kuriame yra daug geležies dalelių, įvairių bakterijų, ir metaliniai vandentiekio vamzdžiai, taip pat įvairūs surūdiję komponentai unitazo bakuose. 

REKLAMA

Šios dėmės dažniausiai atsiranda namuose, kuriuose yra kietas vanduo. Deja, po klozeto valymo dėmės atsiranda vėl ir vėl, nebent vanduo filtruojamas arba apdorojamas vandens minkštinimo sistema. 

REKLAMA

Kaip pašalinti rūdžių dėmes iš unitazo – į pagalbą skuba paprastos, tačiau veiksmingos priemonės, kurias rasite savo namuose 

Egzistuoja nemažai būdų, kurie padeda susidoroti su rūdžių dėmėmis ant unitazo sienelių. Šiandien jums atskleisime būdus, kurie yra saugiausi jums ir jūsų artimiesiems, o svarbiausia – veiksmingi. 

REKLAMA

 Citrinos rūgštis 

Jums prireiks dviejų citrinų arba net citrinos rūgšties miltelių, kuriuos galima įsigyti bakalėjos parduotuvėse ir vaistinėse. 

REKLAMA

Jei šveitimui naudosite šviežius vaisius, iš pradžių perpjaukite juos per pusę, o tada vieną pusę panardinkite į druską arba sodą – štai ir natūralus šveistukas, o tada surūdijusią vietą nušveiskite  juo. 

Stipriai dėmėtoms vietoms prireiks citrinos sulčių ir valgomosios sodos pastos, šiuo mišiniu patepkite surūdijusią vietą. Uždenkite pastą maistine plėvele (plastiku), kad ji būtų drėgna, ir leiskite pastovėti bent valandą. Šis mišinys suskaidys rūdžių daleles. 

REKLAMA

  

REKLAMA

Distiliuotas baltas actas 

Baltajame acte esanti rūgštis labai efektyviai šalina rūdžių dėmes. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galite naudoti maistinį distiliuotą baltąjį actą (tipinėms dėmėms) arba stipresnį actą, kad pašalintumėte sunkiausiai įveikiamas dėmes. 

REKLAMA

Klozeto sienelių valymui reikės vieno ar dviejų puodelių acto. Supilkite juos į klozetą ir nušveiskite klozeto sieneles šepetėliu. Jei norite įveikti senas, įsisenėjusias dėmes, geriausia ištuštinti vandens baką, įpilti neskiesto acto ir palikti bent dvi valandas. Jeigu turite galimybę, patartina taip palikti per naktį. Tada gerai nušveiskite klozeto sieneles ir nuplaukite švariu vandeniu. 

REKLAMA

 Kola 

Visų mėgstamas populiarusis saldus gėrimas ardo ne tik dantų emalį, bet ir rūdis. Norėdami išbandyti šio gėrimo valomąjį poveikį, tiesiog išjunkite vandens tiekimą ir pripildykite bakelį kola. Tada palikite nakčiai. 

REKLAMA

Pabudę vėl įjunkite vandenį ir nuleiskite. Rūdžių turėtų nebelikti arba jos bus jau pakankamai suskaidytos, kad jas būtų galima pašalinti tualeto šepečiu. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.