Turbūt nėra nieko blogiau už nešvarų unitazo dubenį. Niekas nenori juo naudotis. Todėl verta žinoti, kaip nuo unitazo pašalinti rūdžių dėmes, jeigu jų atsirastų jūsų tualete.

REKLAMA

Iš kur atsiranda rudos spalvos nuosėdos klozete?

Rūdžių dėmes ant tualeto sienelių sukelia vanduo, kuriame yra daug geležies dalelių, įvairių bakterijų, kurios dažniausiai keliauja kartu su geležimi, ir metaliniai vandentiekio vamzdžiai bei įvairūs surūdiję komponentai unitazo bakuose.

Dėmės dažniausiai atsiranda namuose, kuriuose yra kietas vanduo. Dažnai taip būna dėl ne dėl centrinio vandentiekio vandens, o dėl iš nuosavo gręžinio naudojamo vandens. Deja, po valymo dėmės dažnai vėl atsiranda, nebent vanduo filtruojamas arba apdorojamas vandens minkštinimo sistema.

Kaip pašalinti rūdžių dėmes nuo unitazo – naminės priemonės nuo nuosėdų tualete

Yra nemažai būdų, kaip susidoroti su rūdžių dėmėmis unitaze. Čia aprašysime tuos, kurie jums ir jūsų artimiesiems yra patys saugiausi ir tuo pačiu tikrai veiksmingi.

REKLAMA

Citrinos rūgštis

Citrinų rūgštis gali būti gaunama iš šviežių citrusinių vaisių ir net citrinos rūgšties miltelių, kuriuos galima įsigyti bakalėjos parduotuvėse ir vaistinėse.

REKLAMA

Jei šveitimui naudojate šviežius vaisius, perpjaukite juos, kraštą pamerkite į druską arba kepimo sodą, kad susidarytų švelnus abrazyvas, ir tada šveiskite surūdijusią vietą.

Stipriai dėmėtoms vietoms padarykite citrinos sulčių ir kepimo sodos pastą, tada užtepkite nešvarią vietą. Uždenkite pastą maistine plėvele (plastiku), kad ji išliktų drėgna ir palikite bent valandą, kad rūgštis suskaidytų rūdžių daleles.

REKLAMA

Distiliuotas baltas actas

Baltajame acte esanti rūgštis labai efektyviai šalina rūdžių dėmes. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galite naudoti maistinį baltąjį distiliuotą actą (tipinėms dėmėms) arba actą su didesniu rūgštingumu, kad pašalintumėte sunkiausiai įveikiamas dėmes.

REKLAMA

Valant unitazą reikės vieno ar dviejų puodelių acto. Supilkite juos ir nušveiskite unitazą šepetėliu. Dėl įsisenėjusių dėmių bakelyje, galima užsukti bakelio vandenį, nuleisti vandenį, kad bakelis ištuštėtų, o tada ten pripilti dvi stiklines acto, o likusį tūrį – prileisti vandens. Tokį tirpalą palikite bent 2 valandas. Dar geriau – per naktį. Tada gerai nušveiskite viską su senu dantų šepetėliu ir nuplaukite gėlu vandeniu.

„Coca-Cola“

REKLAMA

Visų mūsų mėgstamas, stipriai prisotintas rūgšties ir pilnas cukraus gėrimas ardo ne tik dantų emalį, bet ir rūdis. Norėdami efektyviai naudoti jį valymui, tiesiog išjunkite vandens tiekimą ir pripildykite klozetą „Coca-Cola“ gėrimo. Tada palikite nakčiai.

Pabudę vėl įjunkite vandens tiekimą ir nuleiskite vandenį. Rūdžių turėtų nebelikti arba bent jau jos turėtų tiek suirti, kad jas bus galima pašalinti unitazo šepečiu.

REKLAMA

O kokiomis naminėmis priemonėmis jūs valote unitazą? Žinote efektyvesnių būdų? Jei taip, pasidalinkite su mumis mūsų Facebook puslapyje.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.