Net ir pačiai tvarkingiausiai namų šeimininkei kartais tenka sukti galvą, kaip panaikinti geltonas patalynės dėmes. Deja, įprastas patalynės skalbimas ne visada padeda įveikti tokias dėmes, todėl tenka imtis gudrybių. Pasirodo, įveikti tokias dėmes tikrai yra įmanoma: tereikia vadovautis žemiau pateiktais patarimais.

REKLAMA

Kartais kyla pagundų tiesiog išmesti seną patalynės komplektą ir įsigyti naują, tačiau nėra prasmės to daryti. Mes jums papasakosime apie pačius efektyviausius tokio tipo dėmių šalinimo būdus.

REKLAMA

Pirmas būdas

Jums reikės:

REKLAMA
  • 1 dalies skalbimo miltelių
  • 1 dalies sauso indų ploviklio (skirto indaplovei)
  • ½ dalies borakso
  • 1 dalies baliklio

Nurodyta proporcija sumaišykite ingredientus ir užpilkite vandeniu. Pakaitinkite dideliame puode ir supilkite į dubenį arba vonią. Pusvalandį pamirkykite patalynę.

REKLAMA

Įdėkite skalbinius  į skalbimo mašiną ir išskalbkite. Atsižvelkite į tai, kokia yra leistina maksimali skalbimo mašinos apkrova. Jei reikia, patalynės dalis išskalbkite atskirai. Du kartus išskalaukite.

REKLAMA

Skalbinius išdžiovinkite įprastu būdu. Galite pakabinti lauke, kad patalynė būtų dar gaivesnė. Šis skalbimo būdas tikrai padės išplauti net ir sunkiai įveikiamas dėmes.

Ūkiškas muilas

REKLAMA

Taip pat galite išbandyti ir kitą patalynės skalbimo būdą. Tam galite naudoti ūkišką muilą. Užtepkite muilo ant dėmių ir pamerkite patalynę. Išskalbkite įprastu būdu.

REKLAMA

Baliklis

Efektyviam balinimui galite naudoti ir baliklį, kurį namų šeimininkės kartais pila ir į skalbimo miltelių skyrelį. Nors baliklis gali padėti pasiekti tikrai puikių rezultatų, tačiau vertėtų būti atsargiems. Baliklis yra pernelyg agresyvi priemonė, kad ją būtų galima naudoti pakankamai dažnai.

REKLAMA

Liaudiškos priemonės

Taip pat galite išbandyti ir liaudiškas skalbimo priemones. Jas naudojo ir mūsų močiutės;

REKLAMA
  • Pavyzdžiui, krakmolas ir kepimo milteliai gali būti naudingi ne tik kepimui, bet ir skalbimui. 5 litrams vandens, skirto skalbiniams mirkyti, pakanka 1-2 šaukštų šių produktų.

  • Skalavimo metu gali būti naudojama boro rūgštis. 1-2 šaukštus boro rūgšties praskieskite šiltu vandeniu, pamirkykite skalbinius, ir galiausiai nuskalaukite vandeniu be jokių priedų.
  • Labai beviltiškais atvejais gali pagelbėti amoniakas. Amoniaką praskieskite karštu vandeniu. Šiame tirpale pamirkykite skalbinius ir išskalbkite įprastu būdu.
  • Sodą ir druską galite berti tiesiai į skalbimo mašiną arba keletą valandų pamirkyti skalbinius tokiame tirpale. Jei norite pašalinti įsisenėjusias kraujo dėmes, 4 arbatinius šaukštelius druskos atskieskite 1 litru vandens, ir pamirkykite audinį šiame tirpale.

Galbūt ir jūs žinote gudrybių, kaip pašalinti patalynės dėmes? Pasidalinkite komentaruose!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].