Vyšnia yra seniausias mano tėvų sodo medis. Pasak mano tėvo, jam tiek pat metų, kaip ir man. Turėčiau pabrėžti, kad medis niekada nėra sirgęs jokiomis ligomis. Skruzdės ir amarai jai nekenkia, o vaisių derėjimo sezono metu metai iš metų vyšnioms kenkia tik varnėnai ir žvirbliai. Yra tik vienas būdas atbaidyti paukščius nuo vyšnių.

Mano tėvas darydavo viską, kad atbaidytų įkyrius paukščius. Jis kabindavo iš blizgančių diskelių padarytas baidykles ir ant medžio užmesdavo tinklą… Atrodo, kad tai mažai erzindavo paukščius. Tačiau praėjusiais metais tėtis rado būdą, kaip atsikratyti varnėnų.

Patyrusio sodininko patarimai, kaip atbaidyti paukščius nuo vyšnių ir trešnių

Mano tėtis iš patirties žinojo, kad reikia akcentuoti ne garsų triukšmą, judesius ir ryškias šviesas, bet paukščiams nemalonų kvapą. Tuomet jų atsikratyti daug lengviau. Taigi, šį sezoną pabandykite pakabinti ant medžio svogūnus.

Paukščiai negali pakęsti svogūnų. Kad šis metodas būtų dar veiksmingesnis, svogūnus reikėtų perpjauti per pusę. Tuomet svogūnai išskirs daugiau sulčių ir skleis ryškesnį kvapą.

Pritvirtinkite svogūnus prie šakų virvelėmis. Taip pat svogūnų puseles galite suverti ant šakų. Akivaizdu, kad kuo daugiau svogūnų ant medžio bus, tuo geriau. Be to, šį repelentą reikia reguliariai atnaujinti.

Jei nežinote, kaip atbaidyti paukščius nuo vyšnių, būtinai išbandykite šį ekonomišką būdą! Taip išsaugosite vyšnias ir kai kurias kitas uogas. Kaip jūs kovojate su įkyriais paukščiais savo sode? Pasidalinkite savo patirtimi!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].